Zapraszamy na zajęcia, na których zostanie omówiona rola oceniania w kształtowaniu pozytywnej postawy uczniów wobec nauki i ich własnego rozwoju. Powiemy o zwiększeniu kompetencji nauczycieli w zakresie stosowania oceniania formatywnego jako narzędzia wspierającego rozwój uczniów. Wyposażymy nauczycieli w wiedzę i umiejętności niezbędne do efektywnego projektowania i stosowania różnorodnych metod oceniania. Wzmocnimy zdolności nauczycieli do udzielania konstruktywnej informacji zwrotnej, która motywuje uczniów i wspiera ich samodzielne uczenie się.

Świadomość funkcjonowania toru oddechowego i takiej pracy fizjoterapeutycznej, aby był on jak najbardziej prawidłowy, to nieodłączny aspekt pracy logopedów. Ważna tu jest nie tylko wiedza teoretyczna, ale też, a może przede wszystkim, wykorzystanie tej wiedzy w praktyce. Połączenie logopedii z pracą manualną może bowiem przyspieszyć lub dopełnić pracę terapeutyczną i dać świetne efekty dla rozwoju i zdrowia dzieci i młodzieży.

Jak się przekłada różnorodność osobowości na skuteczną komunikację? Jak możemy wpłynąć na nasze relacje i komunikację z drugim człowiekiem? Zapraszamy nauczycieli na spotkanie stacjonarne poświęcone mechanizmom, które pozwalają budować dobre relacje niezbędne w środowisku pracy. Dzięki udziałowi w szkoleniu ugruntują i poszerzą Państwo wiedzę dotyczącą prowadzenia rozmowy w sposób budujący szacunek, zaufanie i otwartość a dzięki temu sprzyjający realizacji wspólnych przedsięwzięć.

W imieniu Ośrodka Rozwoju Edukacji, Goethe-Institut w Warszawie oraz własnym zapraszamy na szkolenie w języku niemieckim, które odbędzie się 27 kwietnia 2024r. w godzinach od 9:00 do 12:15 w Olsztyńskim Centrum Edukacji Nauczycieli, ul. Edwarda Turowskiego 3.

Szkolenie dedykowane jest  nauczycielom języka niemieckiego planującym prowadzić zajęcia zorientowane na działanie z wykorzystaniem metod, narzędzi i materiałów uzupełniających treści podręcznikowe. Nasze szkolenie to przede wszystkim warsztaty pokazujące od praktycznej strony różnorodne metody aktywizujące. Zapraszamy!

Jeżeli stoi przed Państwem zadanie przygotowania przedstawienia z okazji Dnia Matki, Konstytucji 3 Maja czy zakończenia roku szkolnego, to spieszymy z pomocą!

Celem warsztatów jest przekazanie praktycznych metod i sposobów na realizację niepowtarzalnych spektakli oraz apeli okolicznościowych, opartych na twórczej pracy grupy. Jak przygotować uczestników do realizacji spektaklu? Od jakich zabaw i ćwiczeń rozpocząć teatralną przygodę? Skąd wziąć scenariusz? Jak zorganizować pokaz przedstawienia, tak, żeby był on udaną, dająca satysfakcję, imprezą? A przede wszystkim jak podejść twórczo do szkolnego spektaklu, nie powielając schematów, oraz zapewniając wszystkim dobrą zabawę i rozwój artystyczny.

Podczas zajęć uczestnicy poznają (i przećwiczą na sobie) proste ćwiczenia i zabawy teatralne w początkowej fazie pracy z grupą, a także sposoby na oryginalny spektakl, którego współtwórcami są uczestnicy grupy. Tu się zainspirujemy nawzajem, puścimy wodze fantazji i będziemy się świetnie bawić.

NVC, czyli Non-Violent Communication, znane w Polsce jako Porozumienie bez Przemocy, to szkoła komunikacji, w której uwaga skupiona jest na rozpoznaniu potrzeb i uczuć ludzi, a przez to na odpowiednim sposobie mówienia, by z szacunkiem i zachowaniem granic móc się skutecznie porozumiewać. Taki sposób prowadzenia rozmowy przekłada się na inne postrzeganie siebie i ludzi wokół i u świetnie sprawdza się w relacji nauczyciel-uczeń. W trakcie szkolenia, które proponujemy nauczycielom wszystkich typów placówek, pedagogom i psychologom, zostanie nie tylko wyjaśniona istota NVC, ale  poprzez metodę 4 kroków – zostanie umożliwione zrozumienie i nauczenie się tworzenia relacji w duchu Porozumienia bez Przemocy.

Logopeda pracując z dzieckiem czy nastolatkiem wykorzystuje swoją wiedzę i umiejętności, by jak najefektywniej pomagać. Znajomość anatomii jest tu niezbędna, by dokładnie rozumieć i rozpoznawać powiązania w obrębie twarzoczaszki oraz zauważyć ewentualne dysfunkcje i wdrożyć działania naprawcze. Fachowa ocena sytuacji i wykonanie specjalnych chwytów czy manipulacji realnie wspiera możliwość osiągnięcia zamierzonych rezultatów. Szkolenie, które proponujemy LOGOPEDOM, ze względu na część warsztatową pozwoli wypracować umiejętności manualne niezbędne do spójnej i wieloetapowej pracy z dziećmi i młodzieżą w szkołach i placówkach.

Zapraszamy na dwudniowe szkolenie z pozytywnej dyscypliny w klasie.

Nauczyciele codziennie zmagają się z trudnościami w kontaktach z uczniami, z poczuciem bezsilności w motywowaniu uczniów do nauki. Pozytywna Dyscyplina to program, który wyposaża nauczycieli w umiejętności radzenia sobie z trudnymi zachowaniami uczniów, pomaga wspierać rozwój i kompetencje życiowe uczniów takie jak szacunek, samodzielność, odpowiedzialność. To szkolenie to także nauka dbania o swój dobrostan nauczycielski, sposoby radzenia sobie ze stresem i przemęczeniem.

W Olsztyńskim Centrum Edukacji Nauczycieli rusza Sieć Współpracy i Samokształcenia Nauczycieli Edukacji Wczesnoszkolnej!

Nauczyciele uczestniczący w organizowanych przez nas szkoleniach mają szansę spotkać się w swoim gronie, by wspólnie podzielić się pomysłami, propozycjami, radościami, trudnościami oraz doświadczeniem zawodowym w pracy z dzieckiem w młodszym wieku szkolnym.

Na zajęciach dowiesz się, czym jest sztuczna inteligencja, jakie są z nią związane szanse i zagrożenia, poznasz zasady pisania skutecznych promptów (zapytań, poleceń dla sztucznej inteligencji). Nauczysz się pracować w następujących narzędziach: ChatGPT, Kreator Obrazów Bing, Microsoft Designer, Scribble Difussion, Magic School oraz Eksperymenty Google.

Giełkot to specyficzne zaburzenie mowy, określane jako centralne zaburzenie płynności mowy, oddziałujące na czytanie, pisanie, poczucie rytmu, a nawet zachowanie. Szkolenie, które dedykujemy logopedom, to kontynuacja webinaru „Diagnoza giełkotu”. Dzięki proponowanemu spotkaniu specjaliści dowiedzą się nie tylko jak zaplanować i prowadzić zajęcia o charakterze terapeutycznym z dziećmi i młodzieżą, ale też w jaki sposób można wspierać taką osobę w środowisku domowym i szkolnym. Szkolenie to jest świetnym przykładem połączenia teorii z praktyką poprzez pokazanie konkretnych przypadków (case study).

Zabawa to nie kolejna rzecz do zrobienia. To inny sposób działania. Dzieci wiedzą, że zabawa to ich SUPERMOC! Od urodzenia odkrywają świat poprzez zabawę, która pobudza kreatywność i inspiruje trwającą całe życie miłość do nauki. Dzieci, które się bawią, nabywają wszelkiego rodzaju umiejętności, aby dobrze się rozwijać już dziś i kładą podwaliny pod szczęśliwsze i zdrowsze życie jutro.

Zaburzenia przetwarzania słuchowego u dzieci to częsta dysfunkcja. Właściwe, szybkie zdiagnozowanie i umiejętność pracy terapeutycznej wspomaga rozwój dziecka. Stwarza możliwość wzmocnienia komunikacji i zrozumienia otaczającego świata oraz zapobiega jego wykluczeniu w relacjach rówieśniczych. Pomoc logopedyczna uczniowi jest więc niezwykle ważna w kontekście rozwoju fizycznego, psychicznego i społecznego.

Zapraszamy psychologów i pedagogów z poradni psychologiczno – pedagogicznych, szkół, placówek opiekuńczych i wychowawczych, którzy chcą poszerzyć swoje kompetencje w zakresie szeroko rozumianej pracy z rodzicami i opiekunami. Ukończenie szkolenia daje uprawnienia do prowadzenia zajęć z rodzicami, wychowawcami, nauczycielami i możliwość weryfikacji przez ORE (ewaluacja zewnętrzna) celem umieszczenia na liście rekomendowanych przez ORE realizatorów. Program Szkoła dla Rodziców i Wychowawców spełnia standardy jakości poziomu II Dobra praktyka, zgodnie z kryteriami oceny przyjętymi w ramach Systemu Rekomendacji Programów Profilaktycznych i Promocji Zdrowia Psychicznego. Koordynowany jest przez Ośrodek Rozwoju Edukacji.