Na zajęciach dowiesz się jak założyć konto na platformie Wakelet. Przećwiczysz możliwości platformy: tworzenie portfolio, strony projektu, kolekcji na poszczególne lekcje, materiałów do współpracy, zestawień (np. ciekawych stron, cytatów, polecanych książek, przepisów kucharskich, pomysłów na prezenty, planów wakacyjnych itd.). Poznasz wiele innych zastosowań platformy w edukacji i nie tylko. Omówisz funkcjonalności narzędzia, z uwzględnieniem wersji webowej i aplikacji na urządzenia mobilne. Poznasz integrację Wakeleta z innymi narzędziami TIK, takimi jak m.in. Canva, Genially, narzędzia Google i Microsoft oraz opcje współpracy z innymi użytkownikami.

Wielospecjalistyczna Ocena Poziomu Funkcjonowania Ucznia i Indywidualny Program Edukacyjno-Terapeutyczny to specjalistyczna dokumentacja, jaką każda szkoła ma obowiązek prowadzić, aby uczeń ze specjalnymi potrzebami, potwierdzonymi odpowiednimi orzeczeniami, otrzymał takie wsparcie i możliwość rozwoju, jakich realnie potrzebuje. Ważne jest zarówno tworzenie tych dokumentów, jak i wdrażanie, monitorowanie, modyfikowanie i podsumowanie działań.

Rok szkolny powoli się kończy, ale przed metą czeka Państwa jeszcze wiele trudnych zadań. I to wszystko w stanie zmęczenia całym rokiem szkolnym… Jak dotrwać do wakacji? To pytanie dotyczy nie tylko „teraz i tu”, to ważne także dla zdrowia nauczycieli i szkoły w ogóle, bo jakość pracy nauczycieli bardzo zależy od ich dobrostanu. Dobrostan zawodowy to jeden z ważnych filarów skutecznej edukacji – dopiero gdy będzie na odpowiednim poziomie, nauczyciele będą w stanie efektywnie zadbać o rozwój uczniów. link do artykułu

Według prof. Geralda Hüthera, specjalisty w dziedzinie neurobiologii, proces uczenia się staje się efektywny wtedy, gdy to uczeń jest odpowiedzialny za naukę i ukierunkowanie swojego rozwoju. Rolą nauczyciela zaś powinno być udzielanie uczniowi wsparcia oraz monitorowanie jego postępów. Metoda OK jest jednym ze sposobów realizacji tego założenia. 

Zapraszamy na zajęcia z OK ze skutecznego podejścia podnoszącego efektywność nauczania w szkole. Celem spotkania jest przedstawienie uczestnikom pięciu strategii oceniania kształtującego wraz z technikami ich wprowadzania w szkole.

TIK w edukacji, Laboratoria przyszłości, długopis 3D, aplikacje, platformy – różnorodność i wielość narzędzi wprowadzających technologie na zajęcia szkolne jest doprawdy ogromna. Tym razem proponujemy Państwu szkolenie związane z praktycznym wykorzystaniem Rozszerzonej Rzeczywistości (AR) i Wirtualnej Rzeczywistości (VR) na lekcjach. Zajęcia  te pozwolą Państwu na dokładne poznanie „obsługi” obu typów rzeczywistości poprzez odpowiednie aplikacje, możliwość wypróbowania połączenia AR i AI czy dokonanie właściwego wyboru wersji sprzętu do VR oraz bezpiecznych i ciekawych zasobów edukacyjnych do pracy z dziećmi i młodzieżą.

Zapraszamy psychologów i pedagogów z poradni psychologiczno – pedagogicznych, szkół, placówek opiekuńczych i wychowawczych, którzy chcą poszerzyć swoje kompetencje w zakresie szeroko rozumianej pracy z rodzicami i opiekunami. Ukończenie szkolenia daje uprawnienia do prowadzenia zajęć z rodzicami, wychowawcami, nauczycielami i możliwość weryfikacji przez ORE (ewaluacja zewnętrzna) celem umieszczenia na liście rekomendowanych przez ORE realizatorów.

Apraksja to wrodzone zaburzenie neurologiczne o podłożu motorycznym, które powoduje problemy z mówieniem. Przyczyna powstawania tego zaburzenia nie jest jeszcze znana, natomiast diagnozują ją logopedzi, stąd tak istotne staje się właściwe rozpoznawanie symptomów tego zaburzenia. Zapraszamy LOGOPEDÓW na wyjątkowe szkolenie stacjonarne,

Uwaga! Szkolenie online skierowane do pedagogów i psychologów pracujących w szkołach i poradniach psychologiczno-pedagogicznych. 

Liczba prób samobójczych młodych ludzi stale rośnie, a specjaliści nie pozostawiają złudzeń: obserwujemy kryzys suicydalny wśród dzieci i młodzieży. W związku z tym jest ogromna potrzeba rozmawiania na ten temat, dzielenia się doświadczeniem, poznawania nowych narzędzi diagnozowania i terapii. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom  profesjonalistów pracujących z młodzieżą i rodzinami w poradniach psychologiczno-pedagogicznych i  w szkołach, oferujemy szkolenie online na temat samookaleczeń i tendencji samobójczych.

Zapraszamy nauczycieli wychowania do życia w rodzinie na szkolenie online, podczas którego zostaną Państwo zapoznani z metodami pracy zwiększające zaangażowanie uczniów w zajęcia. Omówione zostaną techniki projektowania myślenia (Design Thinking) oraz wykorzystanie map myśli, dramy, rysunku i współpracy międzyprzedmiotowej, ćwiczenia z praktycznym wykorzystaniem i zastosowaniem aplikacji i narzędzi TIK na zajęciach WDŻwR.

Nauczanie języków obcych zajmuje szczególne miejsce w kontekście kształcenia kompetencji przyszłości naszych uczniów. To właśnie nauka i nauczanie języków obcych dają możliwość rozwoju różnorodnych umiejętności, niezbędnych do funkcjonowania młodych osób w późniejszym, dorosłym życiu. Chodzi więc o takie prowadzenie zajęć, aby właściwie kształtować kompetencje i towarzyszyć uczniom w nabywaniu i doskonaleniu kluczowych umiejętności. Szkolenie z częścią warsztatową, które proponujemy nauczycielom języków obcych szkół podstawowych i ponadpodstawowych stworzy możliwość głębszego przyjrzenia się kompetencjom potrzebnym uczniom w przyszłości, wskaże szczególne znaczenie tworzenia relacji a także zaprezentuje praktyczne sposoby na świadome rozwijanie wybranych kompetencji w edukacji językowej nastolatków.

Technologia cyfrowa w przedszkolu i edukacji wczesnoszkolnej to już konieczność, a nie wybór. Warto w związku z tym nabywać i podnosić swoje kompetencje, by w bezpieczny i kreatywny sposób wykorzystywać zasoby do pracy z dziećmi. Szkolenie, które Państwu proponujemy pozwoli uczestnikom na zdobycie całościowej wiedzy związanej z obsługą monitora interaktywnego, funkcjonalnością „chmury”, bazą ciekawych materiałów online, wykorzystaniem nowej aplikacji „Padlet”, czy tworzeniem własnych materiałów do pracy przy użyciu sztucznej inteligencji.

Microsoft Flip to bezpłatne narzędzie do nagrywania filmów, które pozwala w bezpieczny sposób pracować z komunikatami audiowideo z całą klasą. Jest bardzo proste w użyciu i daje mnóstwo możliwości nauczycielom wszystkich przedmiotów i uczniom. Przykłady wykorzystania narzędzia: ćwiczenie recytacji wierszy, nauka płynnego czytania, praca nad wymową w obcych językach, sztuka autoprezentacji, omówienie projektu i pracy nad nim, nagrywanie scenek edukacyjnych, recenzje książek, omawianie rozwiązywania zadań (z nagrywaniem ekranu), filmy instruktażowe i wiele innych.

Zapraszamy nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i nauczycieli przedszkoli na warsztaty stacjonarne nt. Harce i zabawy na łące. Warsztaty muzyczno-plastyczne”. Jeśli szukają Państwo inspiracji do pracy z dziećmi na nadchodzące, wiosenne tygodnie, proponowane spotkanie z pewnością odpowie na te oczekiwania.  Czego można się spodziewać? 

Uwaga! Zmiana terminu szkolenia

Informujemy, że termin warsztatów „Efektywna praca zespołowa w przedszkolu” uległ zmianie. Nowy termin: 16 maja 2024, godz. 16:00-19:00.

Osoby, które wcześniej zapisały się na szkolenie, nie muszą ponownie wypełniać formularza zgłoszeniowego.

W związku ze zmianą terminu przedłużamy rekrutację do 14 maja 2024 r.

Przedszkole jest jednym z pierwszych miejsc, w którym małe dziecko zaczyna uczyć się umiejętności pracy w grupie poprzez nawiązywanie kontaktów z rówieśnikami czy wspólną zabawę. Praca zespołowa wpływa na dzieci niezwykle pozytywnie. Oprócz zdobywania wiedzy, dzieci uczą się tolerancji, empatii, komunikacji, budują pozytywne relacje i wzmacniają więzi między sobą. W związku z tym proponujemy nauczycielom przedszkoli warsztaty, podczas których uczestnicy zapoznają się z technikami i narzędziami wspierającymi efektywną pracę zespołową w środowisku przedszkolnym. Dowiedzą się jak kształtować umiejętności komunikacyjne, umiejętności współpracy w zespole oraz jak wzmacniać zaangażowanie i motywację do wspólnego działania w celu doskonalenia jakości pracy przedszkola.