Zapraszamy psychologów i pedagogów z poradni psychologiczno – pedagogicznych, szkół, placówek opiekuńczych i wychowawczych, którzy chcą poszerzyć swoje kompetencje w zakresie szeroko rozumianej pracy z rodzicami i opiekunami. Ukończenie szkolenia daje uprawnienia do prowadzenia zajęć z rodzicami, wychowawcami, nauczycielami i możliwość weryfikacji przez ORE (ewaluacja zewnętrzna) celem umieszczenia na liście rekomendowanych przez ORE realizatorów.

Według prof. Geralda Hüthera, specjalisty w dziedzinie neurobiologii, proces uczenia się staje się efektywny wtedy, gdy to uczeń jest odpowiedzialny za naukę i ukierunkowanie swojego rozwoju. Rolą nauczyciela zaś powinno być udzielanie uczniowi wsparcia oraz monitorowanie jego postępów. Metoda OK jest jednym ze sposobów realizacji tego założenia. 

Zapraszamy na zajęcia z OK ze skutecznego podejścia podnoszącego efektywność nauczania w szkole. Celem spotkania jest przedstawienie uczestnikom pięciu strategii oceniania kształtującego wraz z technikami ich wprowadzania w szkole.

TIK w edukacji, Laboratoria przyszłości, długopis 3D, aplikacje, platformy – różnorodność i wielość narzędzi wprowadzających technologie na zajęcia szkolne jest doprawdy ogromna. Tym razem proponujemy Państwu szkolenie związane z praktycznym wykorzystaniem Rozszerzonej Rzeczywistości (AR) i Wirtualnej Rzeczywistości (VR) na lekcjach. Zajęcia  te pozwolą Państwu na dokładne poznanie „obsługi” obu typów rzeczywistości poprzez odpowiednie aplikacje, możliwość wypróbowania połączenia AR i AI czy dokonanie właściwego wyboru wersji sprzętu do VR oraz bezpiecznych i ciekawych zasobów edukacyjnych do pracy z dziećmi i młodzieżą.

Apraksja to wrodzone zaburzenie neurologiczne o podłożu motorycznym, które powoduje problemy z mówieniem. Przyczyna powstawania tego zaburzenia nie jest jeszcze znana, natomiast diagnozują ją logopedzi, stąd tak istotne staje się właściwe rozpoznawanie symptomów tego zaburzenia. Zapraszamy LOGOPEDÓW na wyjątkowe szkolenie stacjonarne,

Technologia cyfrowa w przedszkolu i edukacji wczesnoszkolnej to już konieczność, a nie wybór. Warto w związku z tym nabywać i podnosić swoje kompetencje, by w bezpieczny i kreatywny sposób wykorzystywać zasoby do pracy z dziećmi. Szkolenie, które Państwu proponujemy pozwoli uczestnikom na zdobycie całościowej wiedzy związanej z obsługą monitora interaktywnego, funkcjonalnością „chmury”, bazą ciekawych materiałów online, wykorzystaniem nowej aplikacji „Padlet”, czy tworzeniem własnych materiałów do pracy przy użyciu sztucznej inteligencji.

Microsoft Flip to bezpłatne narzędzie do nagrywania filmów, które pozwala w bezpieczny sposób pracować z komunikatami audiowideo z całą klasą. Jest bardzo proste w użyciu i daje mnóstwo możliwości nauczycielom wszystkich przedmiotów i uczniom. Przykłady wykorzystania narzędzia: ćwiczenie recytacji wierszy, nauka płynnego czytania, praca nad wymową w obcych językach, sztuka autoprezentacji, omówienie projektu i pracy nad nim, nagrywanie scenek edukacyjnych, recenzje książek, omawianie rozwiązywania zadań (z nagrywaniem ekranu), filmy instruktażowe i wiele innych.

Dziecko w spektrum autyzmu nie uczy się w taki sam sposób jak inne dzieci. Środowisko szkolne przystosowane jest do „ogółu”, więc pracując z dzieckiem w spektrum autyzmu potrzeba dodatkowych działań, żeby mogło przyswajać wiedzę w typowej klasie szkolnej. Znajomość zasad postępowania z dzieckiem autystycznym może znacznie poprawić jakość jego edukacji, a przede wszystkim wpłynąć na  budowanie relacji rówieśniczych i obrazu samego siebie.

Świadomość funkcjonowania toru oddechowego i takiej pracy fizjoterapeutycznej, aby był on jak najbardziej prawidłowy, to nieodłączny aspekt pracy logopedów. Ważna tu jest nie tylko wiedza teoretyczna, ale też, a może przede wszystkim, wykorzystanie tej wiedzy w praktyce. Połączenie logopedii z pracą manualną może bowiem przyspieszyć lub dopełnić pracę terapeutyczną i dać świetne efekty dla rozwoju i zdrowia dzieci i młodzieży.

Uwaga! Zmiana terminu szkolenia

Informujemy, że termin warsztatów „Efektywna praca zespołowa w przedszkolu” uległ zmianie. Nowy termin: 16 maja 2024, godz. 16:00-19:00.

Osoby, które wcześniej zapisały się na szkolenie, nie muszą ponownie wypełniać formularza zgłoszeniowego.

W związku ze zmianą terminu przedłużamy rekrutację do 14 maja 2024 r.

Przedszkole jest jednym z pierwszych miejsc, w którym małe dziecko zaczyna uczyć się umiejętności pracy w grupie poprzez nawiązywanie kontaktów z rówieśnikami czy wspólną zabawę. Praca zespołowa wpływa na dzieci niezwykle pozytywnie. Oprócz zdobywania wiedzy, dzieci uczą się tolerancji, empatii, komunikacji, budują pozytywne relacje i wzmacniają więzi między sobą. W związku z tym proponujemy nauczycielom przedszkoli warsztaty, podczas których uczestnicy zapoznają się z technikami i narzędziami wspierającymi efektywną pracę zespołową w środowisku przedszkolnym. Dowiedzą się jak kształtować umiejętności komunikacyjne, umiejętności współpracy w zespole oraz jak wzmacniać zaangażowanie i motywację do wspólnego działania w celu doskonalenia jakości pracy przedszkola.

Jak się przekłada różnorodność osobowości na skuteczną komunikację? Jak możemy wpłynąć na nasze relacje i komunikację z drugim człowiekiem? Zapraszamy nauczycieli na spotkanie stacjonarne poświęcone mechanizmom, które pozwalają budować dobre relacje niezbędne w środowisku pracy. Dzięki udziałowi w szkoleniu ugruntują i poszerzą Państwo wiedzę dotyczącą prowadzenia rozmowy w sposób budujący szacunek, zaufanie i otwartość a dzięki temu sprzyjający realizacji wspólnych przedsięwzięć.

W imieniu Ośrodka Rozwoju Edukacji, Goethe-Institut w Warszawie oraz własnym zapraszamy na szkolenie w języku niemieckim, które odbędzie się 27 kwietnia 2024r. w godzinach od 9:00 do 12:15 w Olsztyńskim Centrum Edukacji Nauczycieli, ul. Edwarda Turowskiego 3.

Szkolenie dedykowane jest  nauczycielom języka niemieckiego planującym prowadzić zajęcia zorientowane na działanie z wykorzystaniem metod, narzędzi i materiałów uzupełniających treści podręcznikowe. Nasze szkolenie to przede wszystkim warsztaty pokazujące od praktycznej strony różnorodne metody aktywizujące. Zapraszamy!