Zapraszamy na dwudniowe szkolenie z pozytywnej dyscypliny w klasie.

Nauczyciele codziennie zmagają się z trudnościami w kontaktach z uczniami, z poczuciem bezsilności w motywowaniu uczniów do nauki. Pozytywna Dyscyplina to program, który wyposaża nauczycieli w umiejętności radzenia sobie z trudnymi zachowaniami uczniów, pomaga wspierać rozwój i kompetencje życiowe uczniów takie jak szacunek, samodzielność, odpowiedzialność. To szkolenie to także nauka dbania o swój dobrostan nauczycielski, sposoby radzenia sobie ze stresem i przemęczeniem.

W Olsztyńskim Centrum Edukacji Nauczycieli rusza Sieć Współpracy i Samokształcenia Nauczycieli Edukacji Wczesnoszkolnej!

Nauczyciele uczestniczący w organizowanych przez nas szkoleniach mają szansę spotkać się w swoim gronie, by wspólnie podzielić się pomysłami, propozycjami, radościami, trudnościami oraz doświadczeniem zawodowym w pracy z dzieckiem w młodszym wieku szkolnym.

Giełkot to specyficzne zaburzenie mowy, określane jako centralne zaburzenie płynności mowy, oddziałujące na czytanie, pisanie, poczucie rytmu, a nawet zachowanie. Szkolenie, które dedykujemy logopedom, to kontynuacja webinaru „Diagnoza giełkotu”. Dzięki proponowanemu spotkaniu specjaliści dowiedzą się nie tylko jak zaplanować i prowadzić zajęcia o charakterze terapeutycznym z dziećmi i młodzieżą, ale też w jaki sposób można wspierać taką osobę w środowisku domowym i szkolnym. Szkolenie to jest świetnym przykładem połączenia teorii z praktyką poprzez pokazanie konkretnych przypadków (case study).

Jeżeli stoi przed Państwem zadanie przygotowania przedstawienia z okazji Dnia Matki, Konstytucji 3 Maja czy zakończenia roku szkolnego, to spieszymy z pomocą!

Celem warsztatów jest przekazanie praktycznych metod i sposobów na realizację niepowtarzalnych spektakli oraz apeli okolicznościowych, opartych na twórczej pracy grupy. Jak przygotować uczestników do realizacji spektaklu? Od jakich zabaw i ćwiczeń rozpocząć teatralną przygodę? Skąd wziąć scenariusz? Jak zorganizować pokaz przedstawienia, tak, żeby był on udaną, dająca satysfakcję, imprezą? A przede wszystkim jak podejść twórczo do szkolnego spektaklu, nie powielając schematów, oraz zapewniając wszystkim dobrą zabawę i rozwój artystyczny.

Podczas zajęć uczestnicy poznają (i przećwiczą na sobie) proste ćwiczenia i zabawy teatralne w początkowej fazie pracy z grupą, a także sposoby na oryginalny spektakl, którego współtwórcami są uczestnicy grupy. Tu się zainspirujemy nawzajem, puścimy wodze fantazji i będziemy się świetnie bawić.

Zaburzenia przetwarzania słuchowego u dzieci to częsta dysfunkcja. Właściwe, szybkie zdiagnozowanie i umiejętność pracy terapeutycznej wspomaga rozwój dziecka. Stwarza możliwość wzmocnienia komunikacji i zrozumienia otaczającego świata oraz zapobiega jego wykluczeniu w relacjach rówieśniczych. Pomoc logopedyczna uczniowi jest więc niezwykle ważna w kontekście rozwoju fizycznego, psychicznego i społecznego.

Zabawa to nie kolejna rzecz do zrobienia. To inny sposób działania. Dzieci wiedzą, że zabawa to ich SUPERMOC! Od urodzenia odkrywają świat poprzez zabawę, która pobudza kreatywność i inspiruje trwającą całe życie miłość do nauki. Dzieci, które się bawią, nabywają wszelkiego rodzaju umiejętności, aby dobrze się rozwijać już dziś i kładą podwaliny pod szczęśliwsze i zdrowsze życie jutro.

Zapraszamy psychologów i pedagogów z poradni psychologiczno – pedagogicznych, szkół, placówek opiekuńczych i wychowawczych, którzy chcą poszerzyć swoje kompetencje w zakresie szeroko rozumianej pracy z rodzicami i opiekunami. Ukończenie szkolenia daje uprawnienia do prowadzenia zajęć z rodzicami, wychowawcami, nauczycielami i możliwość weryfikacji przez ORE (ewaluacja zewnętrzna) celem umieszczenia na liście rekomendowanych przez ORE realizatorów. Program Szkoła dla Rodziców i Wychowawców spełnia standardy jakości poziomu II Dobra praktyka, zgodnie z kryteriami oceny przyjętymi w ramach Systemu Rekomendacji Programów Profilaktycznych i Promocji Zdrowia Psychicznego. Koordynowany jest przez Ośrodek Rozwoju Edukacji.

Zapraszamy chętnych nauczycieli do uczestnictwa w kursie kwalifikacyjnym nadającym uprawnienia do zajmowania stanowiska dyrektora i innych stanowisk kierowniczych w jednostce oświatowej. Kurs adresowany jest do nauczycieli zainteresowanych nabyciem wiedzy i umiejętności w zakresie zarządzania w oświacie. Zalety kursu organizowanego przez OCEN:

 

  • Program ministerialny, dający wiedzę i uprawnienia – tożsame z uprawnieniami po studiach podyplomowych w tym zakresie.
  • Cena 1700 zł, konkurencyjna do kosztu studiów podyplomowych.
  • Liczba godzin dydaktycznych 220.
  • Wykwalifikowana i doświadczona kadra.
  • Konsultacje z prowadzącymi zajęcia.
  • Możliwość płatności w ratach.

Warunkiem niezbędnym uczestnictwa w kursie jest ukończenie studiów magisterskich. Zajęcia rozpoczną się w kwietniu 2024 a zakończą się w styczniu 2025 (z wyłączeniem przerwy wakacyjnej).

O szczegółowym harmonogramie kursu powiadomimy w ostatnim tygodniu marca 2024 r.

Miejsce realizacji zajęć: Olsztyńskie Centrum Edukacji Nauczycieli przy ul. Turowskiego 3