Aktualności
Przed nami drugie spotkanie ze sketchnotingiem! Na pierwszym rozrysowywaliśmy się. Jeśli nie byłaś/łeś na nim, a ciekawi Cię myślenie wizualne, to zapraszamy. Nauczysz się rysować m.in. proste postaci w ruchu. Poznasz też elementy sketchnotki.
Czekamy na Ciebie!
Praktyczne zastosowanie sketchnotingu:
Stworzymy własny bank ikon,
Poznamy układy przydatne przy tworzeniu sketchnotek,
Nauczymy się tworzyć proste plakaty z wykorzystaniem sketchnotingu.
Czytaj więcej: Myślenie wizualne II - każdy potrafi rysować!
Zapraszamy osoby, które są zainteresowane założeniem Klubu w swojej szkole, przedszkolu, świetlicy czy bibliotece oraz początkujących opiekunów KMO do wspólnego eksperymentowania. Działania pod egidą Centrum Nauki Kopernik we współpracy z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności.
Uczestnicy zajęć dowiedzą się, jak założyć i prowadzić klub. Jak wprowadzić dzieci w świat nauki – nie bojąc się nieznanego i mając odwagę stawiać najbardziej wymagające pytania. W klubie każde dziecko może się rozwijać – jeśli tylko ma ciekawość, głowę pełną pytań – jest w klubie!
Podczas warsztatów uczestnicy poznają różnorodne metody pracy z serią plakatów o tematyce krajoznawczej, które mogą być wykorzystane nie tylko na lekcjach języka niemieckiego, ale również podczas innych wydarzeń szkolnych.
Uczestnicy otrzymają praktyczne wskazówki, jak uatrakcyjnić lekcje poprzez włączenie elementów krajoznawczych, a także zapoznają się z metodą pracy ,,wystawy’’ oraz zestawu gotowych materiałów dydaktycznych, w tym ćwiczeń i zadań, które ułatwią wprowadzenie tych treści do codziennej pracy w szkole. Zapraszamy!
Na zajęciach zostaną omówione podstawy prawne awansu zawodowego nauczyciela początkującego. Przedstawimy charakterystykę zadań wykonywanych przez nauczyciela w trakcie odbywania przygotowania do zawodu. Poruszymy temat oceny pracy nauczyciela i jej znaczenie w procedurze uzyskiwania stopnia nauczyciela mianowanego. Zaprezentujemy zadania mentora i dyrektora szkoły jako osób wspomagających nauczyciela początkującego.
Czytaj więcej: Zadania nauczyciela w trakcie odbywania przygotowania do zawodu
Wspieranie dobrostanu dzieci i młodzieży oraz ich zdrowia psychicznego to jeden z kierunków polityki oświatowej państwa w bieżącym roku szkolnym. Można więc stwierdzić, że to obowiązek, aby poszerzyć swą wiedzę i umiejętności, by faktycznie udzielać codziennego wsparcia w relacjach nauczyciel-uczeń.
Szkolenie, które proponujemy nauczycielom pracującym w klasach 4-8 szkoły podstawowej pozwoli na pogłębienie wiedzy o znaczeniu relaksacji i jej wpływie na funkcjonowanie dzieci i młodzieży, poznanie technik relaksacyjnych możliwych do zastosowania w szkole od razu po szkoleniu i rozwinięcie umiejętności prowadzenia ćwiczeń relaksacyjnych, co przełoży się z pewnością na poprawę atmosfery w klasie, ulepszenie relacji nauczyciel-uczeń i uczeń-uczeń, czy wreszcie – lepsze zarządzanie stresem zarówno przez nauczyciela, jak i ucznia.
Czytaj więcej: Techniki relaksacyjne do wykorzystania w szkole
Zapraszamy nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych na kolejne spotkanie z cyklu Wsparcie dla wychowawcy.
Jeśli chcecie Państwo poznać konkretne pomysły, metody i narzędzia, które można zastosować podczas omawiania ważnych tematów na godzinach wychowawczych, to weźcie udział w warsztatach online.
Podczas spotkania Anna Konarzewska odkryje dla Państwa różnorodne narzędzia m.in. takie jak: Dixit, Lego Logos, filmy krótkometrażowe i bajki filozoficzne, które można wykorzystać do ciekawych i angażujących zajęć wychowawczych. Przedstawi konkretne pomysły, metody i narzędzia, które sprawią, że godziny wychowawcze staną się pełne inspiracji i wsparcia dla młodego człowieka. Wspólnie z prowadzącą zbadacie świat, w którym żyje obecnie młody człowiek i razem zanurzycie się w korczakowskich inspiracjach wychowawczych, aby odkryć nowe sposoby na budowanie zaufania i współpracy z uczniami. Poznacie ciekawe pomysły, które pomogą wzmocnić poczucie własnej wartości u młodych ludzi i wspierać ich rozwój emocjonalny.
Jednym z priorytetów w polityce oświatowej państwa na rok szkolny 2024/2025 jest szkoła miejscem edukacji obywatelskiej, kształtowania postaw społecznych i patriotycznych, odpowiedzialności za region i ojczyznę. Edukacja dla bezpieczeństwa i proobronna. Jest to jednocześnie zapowiedź nowego przedmiotu, który ma być wprowadzony do szkół ponadpodstawowych w przyszłym roku szkolnym.
Wychodząc naprzeciw tej sytuacji chcemy Państwa zaprosić na szkolenie, w trakcie którego
- dowiedzą się Państwo, czym dokładnie są i jakie miejsce zajmują kompetencje obywatelskie w kulturze pracy szkoły ( teoria a stan faktyczny),
- poznają metody, techniki i narzędzia kształtujące kompetencje obywatelskie wraz z przykładami dobrych praktyk,
- stworzą bazę pomysłów do indywidualnego wykorzystania w trakcie zajęć.
Inteligencja emocjonalna to termin, który zdobywa coraz większą popularność. Według amerykańskich naukowców (Salovey, Mayer) inteligencja emocjonaln to kompetencje osobiste człowieka. Pełnią one funkcję uzupełniającą w stosunku do zdolności intelektualnych. Człowiek obdarzony wysoką inteligencją emocjonalną potrafi dostrzec pojawiające się emocje, zrozumieć je i zarządzać nimi. Umie także wykorzystać je do wspomagania procesu myślenia.
Zapraszamy na szkolenie, podczas którego uczestnicy dowiedzą się, jakie są kluczowe elementy inteligencji emocjonalnej a ponadto uzyskają informacje na temat:
- Jak emocje wpływają na uczenie się?,
- Jak Inteligencja Emocjonalna wpływa na motywację uczniów i nauczyciela?,
- Jak nauczyciel może pomóc uczniom w radzeniu sobie z trudnymi emocjami?,
- Jak skutecznie komunikować się z uczniami, aby wspierać ich rozwój emocjonalny i społeczny?
- Jak wspierać pomagać uczniom z problemami emocjonalnymi?
- Jak wykorzystać Inteligencję Emocjonalną do skutecznego i trwałego zdobywania wiedzy?