WOPFU zgodna z przepisami prawa i w trosce o dobro ucznia z SPE i to tematyka kolejnego w naszym cyklu webinaru poświęconego organizowaniu kształcenia, wychowania i opieki uczniom niepełnosprawnym, niedostosowanym społecznie i zagrożonym niedostosowaniem społecznym.

W jaki sposób stan pandemii COVID 19 rzutuje na psychikę małych dzieci? Jak zapobiegać negatywnym skutkom istniejącej sytuacji a w razie wystąpienia objawów zaburzeń jak możemy reagować i wyjść z pomocą? Zapraszamy pedagogów, nauczycieli przedszkoli, edukacji wczesnoszkolnej na szkolenie online.

NASZ NOWY NUMER TELEFONU:

89 670 17 17

W dzisiejszych czasach popularne stały się koła wolontariatu rozwijające społeczności szkolne. Może myślisz o utworzeniu szkolnego koła wolontariatu? Możliwie już prowadzisz szkolny wolontariat, ale potrzebujesz wsparcia w jego rozwoju? Zapraszamy opiekunów - obecnych i przyszłych - na spotkanie z Mateuszem Koniecznym.

Depresja nastolatków jest poważną chorobą spowodowaną przez czynniki genetyczne, rodzinne, osobowościowe i sytuacyjne. Coraz bardziej powszechną W skrajnych przypadkach może prowadzić do samobójstwa. Jakie są jej objawy? Jak ją rozpoznać i co robić? Zapraszamy nauczycieli szkół podstawowych (klasy 7 – 8), ponadpodstawowych, pedagogów, psychologów, terapeutów na cykl szkoleń online w dniach 23 listopada (pierwotna data została zmieniona), 2 grudnia 2021 r. oraz 14 stycznia 2022 r.

Olsztyńskie Centrum Edukacji Nauczycieli będące realizatorem projektu Liczy się każde dziecko! Edukacja włączająca w województwie warmińsko-mazurskim współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 - 2020 poszukuje trenerów do realizacji szkoleń i doradztwa dla kadry systemu oświaty nt. edukacji włączającej. Szkolenia będą prowadzone w formule online w oparciu o wystandaryzowane materiały i programy szkoleniowe wypracowane przez Ośrodek Rozwoju Edukacji.

W jaki sposób podczas zajęć w świetlicy szkolnej uczyć dziecko współdziałania w grupie, doskonalić jego spostrzegawczość, refleks i rozwijać twórcze myślenie? Jak poprzez odpowiednio dobrane metody kształtować koncentrację uwagi, wytrwałość oraz staranność?

Jeśli chcesz poznać praktyczne sposoby uczenia się przez doświadczenie, rozwijania umiejętności poznawczych dziecka, samodzielnego myślenia, wyciągania wniosków oraz pracy nad umiejętnością myślenia przyczynowo – skutkowego, to zgłoś się na stacjonarne warsztaty.

Olsztyńskie Centrum Edukacji Nauczycieli będące realizatorem projektu Liczy się każde dziecko! Edukacja włączająca w województwie warmińsko-mazurskim współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 - 2020 poszukuje osób do pracy na stanowiskach:

Jeśli chcesz wzmocnić i zadbać o siebie oraz rozwinąć postawę odporności psychologicznej w obliczu utrzymującej się sytuacji pandemicznej spowodowanej COVID – 19, to zapraszamy na 3-częściowe szkolenie online.

Czy nasze otoczenie to świat VUCA czy świat SPAM’u? Jak odnaleźć się w burzliwej rzeczywistości określanej jako VUCA: Volatility (zmienność, ulotność), Uncertainty (niepewność), Complexity (złożoność) i Ambiguity (niejednoznaczność). Jakim wyzwaniem dla nauczyciela jest każda z wymienionych cech nowej rzeczywistości? Jakie są sposoby wsparcia uczniów w zmiennej i niepewnej rzeczywistości?

Zapraszamy nauczycieli z pasją, psychologów, wychowawców, studentów i rodziców – każdego, kto lubi inspirować młodych ludzi do myślenia i wymyślania, a w edukacji szuka „czegoś więcej”. 

 

1 lipca 2021 r. rozpoczęło swoją działalność Specjalistyczne Centrum Wspierania Edukacji Włączającej w Olsztynie. Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach projektu grantowego

na opracowanie propozycji kwalifikacji dla dzieci i młodzieży w formie odznaki.

Instytut Badań Edukacyjnych zaprasza szkoły i placówki edukacyjne do udziału w konkursie dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Celem konkursu jest zachęcanie uczestniczących w nim dzieci i młodzieży do potwierdzania swoich umiejętności i zdobywania nowych kwalifikacji.