Chcesz rozwinąć swoje kompetencje w zakresie przywództwa edukacyjnego, a także zdobyć formalne kwalifikacje do zajmowania stanowisk kierowniczych w szkole? 

Oferujemy fascynującą intelektualną przygodę pod kierunkiem najlepszych specjalistów. Zajęcia realizowane będą w systemie blended learning.

Zapraszamy do aktywnego udziału w tworzeniu Programu poprzez udział w badaniu ankietowym dotyczącym potrzeb w zakresie doskonalenia nauczycieli. Badanie jest realizowane wspólnie przez Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną nr 1, Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną nr 3 oraz Olsztyńskie Centrum Edukacji Nauczycieli. Jego celem jest uzyskanie informacji zwrotnej na temat obecnych i przyszłych potrzeb nauczycieli w zakresie pogłębiania własnego rozwoju. Ankieta jest rozbudowana, ponieważ obejmuje swoim zasięgiem wszystkie jednostki oświatowe miasta Olsztyna i ma posłużyć stworzeniu wieloetapowego i wieloletniego programu wspomagania. Od szerokiego udziału w badaniu nauczycieli olsztyńskich szkół zależy powodzenie Programu i stworzenie adekwatnej oferty.

LINK DO ANKIETY​

Zapraszamy na dzisiejsze wydarzenie w projekcie „OCEN Olsztyn zdalnie razem!”

17 czerwca 2021 czwartek 17.30 - 19.00

Warsztaty Design Thinking poprowadzi dr Piotr Wasyluk

Jak połączyć różne formy aktywności muzycznej: słuchanie, granie, tańczenie, śpiewanie z elementami pantomimy, dramy i różnych form plastycznych, aby umożliwić dziecku czynne uczestnictwo w odbiorze utworu muzycznego?

Dlaczego superwizje nauczycielskie cieszą się coraz większą popularnością? Ogromnie znaczenie ma fakt, że podczas spotkania w małym gronie uczestnicy mają okazję podzielić się swoim warsztatem, przypadkami w pracy z dzieckiem, uzyskać wsparcie i wskazówki od psychologa, który jako osoba „z zewnątrz” może spojrzeć na opisane sytuacje z innej perspektywy.

Zapraszamy opiekunów Klubów Młodego Odkrywcy oraz nauczycieli, których zaciekawił pomysł prowadzenia Klubu i udziału w 1. Olsztyńskim Forum Klubów Młodego Odkrywcy. Nauczycieli szukających pomysłów na inspirujące zajęcia z dziećmi i młodzieżą.

Ciąg dalszy metod i form pracy niezależnych od szerokości geograficznej. Jak pomóc dziecku, które zostało dotknięte tym zaburzeniem? Jakie metody i formy pracy stosują nauczyciele i specjaliści w USA? Które z nich możemy wykorzystać w naszej pracy?

Podczas warsztatu wspólnie wypracujemy pomysły na działania wolontariackie w okresie wiosennym. Zastanowimy się, jak wyznaczać sobie zadania możliwe do realizacji i tworzyć aktywną grupę wolontariacką. Poznamy narzędzia i formy komunikacji, które przydadzą się w realizacji wyznaczonych celów. Dowiemy się, jak działać w sposób skuteczny i zarazem zrównoważony w kontekście aktualnej sytuacji epidemicznej.

Zapraszamy opiekunów Klubów Młodego Odkrywcy, nauczycieli, których zaciekawił pomysł prowadzenia Klubu i udziału w 1. Olsztyńskim Forum Klubów Młodego Odkrywcy. Nauczycieli szukających pomysłów na inspirujące zajęcia z dziećmi i młodzieżą.

Czy próbne egzaminy mają sens? Kiedy opracowane przez nauczycieli analizy mają wpływ na wyniki właściwych egzaminów? Jakie zaplanować cele przeprowadzania prób, aby wieloaspektowo przygotować ucznia do sytuacji egzaminacyjnej? Na te i inne pytania odpowiemy na szkoleniu, które odbędzie się na platformie Zoom Olsztyńskiego Centrum Edukacji Nauczycieli.

Jak zaczynać i kończyć lekcje, żeby chciało się do nich wracać? Na szkoleniu zaprezentujemy atrakcyjne formy rozpoczęcia i zakończenia lekcji na platformie Teams. Pomożemy konstruować problemy do rozwiązania przez uczniów oraz projektować zadania na dobry początek z zastosowaniem Flipped Classroom. Zastosujemy logikę serialu - Cliffhangery i teasery.

Czym są zachowania ryzykowne oraz nałogowe określane jako uzależnienia behawioralne (np. fonoholizm, seksting, cyberbullying)? Jak je rozumieć, rozpoznawać i im przeciwdziałać? Przybliżymy etiologię uzależnień, mechanizmy ich powstawania oraz czynniki ryzyka a także podstawy skutecznej profilaktyki opartej na naukowych podstawach.

Zapraszamy na warsztaty, na których psycholog podejmie próbę wyjaśnienia znaczenia przysłowia. Czy zawsze obchodzenie się z dzieckiem ze szczególną delikatnością jest pożądane? Czy to traktowanie wyjątkowe, czy ulgowe? Przedstawimy doświadczenia chemiczno - biologiczne wyjaśniające znaczenie i sposoby rozumienia przysłowia oraz możliwości zastosowania.