Aktualności
Chcesz rozwinąć swoje kompetencje w zakresie przywództwa edukacyjnego, a także zdobyć formalne kwalifikacje do zajmowania stanowisk kierowniczych w szkole?
Oferujemy fascynującą intelektualną przygodę pod kierunkiem najlepszych specjalistów. Zajęcia realizowane będą w systemie blended learning.
Czytaj więcej: Przywództwa można się nauczyć - kurs kwalifikacyjny
Zapraszamy do aktywnego udziału w tworzeniu Programu poprzez udział w badaniu ankietowym dotyczącym potrzeb w zakresie doskonalenia nauczycieli. Badanie jest realizowane wspólnie przez Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną nr 1, Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną nr 3 oraz Olsztyńskie Centrum Edukacji Nauczycieli. Jego celem jest uzyskanie informacji zwrotnej na temat obecnych i przyszłych potrzeb nauczycieli w zakresie pogłębiania własnego rozwoju. Ankieta jest rozbudowana, ponieważ obejmuje swoim zasięgiem wszystkie jednostki oświatowe miasta Olsztyna i ma posłużyć stworzeniu wieloetapowego i wieloletniego programu wspomagania. Od szerokiego udziału w badaniu nauczycieli olsztyńskich szkół zależy powodzenie Programu i stworzenie adekwatnej oferty.
Zapraszamy na dzisiejsze wydarzenie w projekcie „OCEN Olsztyn zdalnie razem!”
17 czerwca 2021 czwartek 17.30 - 19.00
Warsztaty Design Thinking poprowadzi dr Piotr Wasyluk
Czytaj więcej: Czy kreatywności można się nauczyć? O budowaniu kultury innowacyjnej
Jak połączyć różne formy aktywności muzycznej: słuchanie, granie, tańczenie, śpiewanie z elementami pantomimy, dramy i różnych form plastycznych, aby umożliwić dziecku czynne uczestnictwo w odbiorze utworu muzycznego?
Dlaczego superwizje nauczycielskie cieszą się coraz większą popularnością? Ogromnie znaczenie ma fakt, że podczas spotkania w małym gronie uczestnicy mają okazję podzielić się swoim warsztatem, przypadkami w pracy z dzieckiem, uzyskać wsparcie i wskazówki od psychologa, który jako osoba „z zewnątrz” może spojrzeć na opisane sytuacje z innej perspektywy.
Czytaj więcej: Zachowania trudne dziecka w wieku przedszkolnym. Superwizja
Zapraszamy opiekunów Klubów Młodego Odkrywcy oraz nauczycieli, których zaciekawił pomysł prowadzenia Klubu i udziału w 1. Olsztyńskim Forum Klubów Młodego Odkrywcy. Nauczycieli szukających pomysłów na inspirujące zajęcia z dziećmi i młodzieżą.
Ciąg dalszy metod i form pracy niezależnych od szerokości geograficznej. Jak pomóc dziecku, które zostało dotknięte tym zaburzeniem? Jakie metody i formy pracy stosują nauczyciele i specjaliści w USA? Które z nich możemy wykorzystać w naszej pracy?
Czytaj więcej: Wsparcie motoryki dziecka ze spektrum zaburzeń autystycznych w USA
Podczas warsztatu wspólnie wypracujemy pomysły na działania wolontariackie w okresie wiosennym. Zastanowimy się, jak wyznaczać sobie zadania możliwe do realizacji i tworzyć aktywną grupę wolontariacką. Poznamy narzędzia i formy komunikacji, które przydadzą się w realizacji wyznaczonych celów. Dowiemy się, jak działać w sposób skuteczny i zarazem zrównoważony w kontekście aktualnej sytuacji epidemicznej.
Zapraszamy opiekunów Klubów Młodego Odkrywcy, nauczycieli, których zaciekawił pomysł prowadzenia Klubu i udziału w 1. Olsztyńskim Forum Klubów Młodego Odkrywcy. Nauczycieli szukających pomysłów na inspirujące zajęcia z dziećmi i młodzieżą.
Czytaj więcej: 1. Olsztyńskie Forum Klubów Młodego Odkrywcy - prezentacja dobrych praktyk
Czy próbne egzaminy mają sens? Kiedy opracowane przez nauczycieli analizy mają wpływ na wyniki właściwych egzaminów? Jakie zaplanować cele przeprowadzania prób, aby wieloaspektowo przygotować ucznia do sytuacji egzaminacyjnej? Na te i inne pytania odpowiemy na szkoleniu, które odbędzie się na platformie Zoom Olsztyńskiego Centrum Edukacji Nauczycieli.
Czytaj więcej: Wykorzystanie egzaminu próbnego w doskonaleniu pracy nauczyciela
Jak zaczynać i kończyć lekcje, żeby chciało się do nich wracać? Na szkoleniu zaprezentujemy atrakcyjne formy rozpoczęcia i zakończenia lekcji na platformie Teams. Pomożemy konstruować problemy do rozwiązania przez uczniów oraz projektować zadania na dobry początek z zastosowaniem Flipped Classroom. Zastosujemy logikę serialu - Cliffhangery i teasery.
Czytaj więcej: Przynęta dla wyobraźni, zachęta do intelektualnej przygody
Czym są zachowania ryzykowne oraz nałogowe określane jako uzależnienia behawioralne (np. fonoholizm, seksting, cyberbullying)? Jak je rozumieć, rozpoznawać i im przeciwdziałać? Przybliżymy etiologię uzależnień, mechanizmy ich powstawania oraz czynniki ryzyka a także podstawy skutecznej profilaktyki opartej na naukowych podstawach.
Zapraszamy na warsztaty, na których psycholog podejmie próbę wyjaśnienia znaczenia przysłowia. Czy zawsze obchodzenie się z dzieckiem ze szczególną delikatnością jest pożądane? Czy to traktowanie wyjątkowe, czy ulgowe? Przedstawimy doświadczenia chemiczno - biologiczne wyjaśniające znaczenie i sposoby rozumienia przysłowia oraz możliwości zastosowania.