Aktualności
We czwartek 25 lutego br. rozpoczęliśmy oficjalnie projekt Konferencją Inaugurującą.
Zapraszamy do obejrzenia nagrania z konferencji umieszczonego na naszej stronie
https://www.facebook.com/OCEN.Olsztyn/?ref=page_internal
Jak poprzez zadawanie pytań oraz wzmacnianie naturalnej ciekawości dziecka uczyć myślenia i refleksji? Dlaczego jest to ważne już na wczesnym etapie edukacyjnym?
Zapraszamy nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej na webinarium:
15 marca 2021 r.
w godzinach 17.00 - 20.15.
Czytaj więcej: Głowa pełna pytań, czyli o stymulacji myślenia u dzieci
Zapraszamy nauczycieli i dyrektorów przedszkoli i szkół z województwa warmińsko – mazurskiego do uczestnictwa w projekcie pn. „Wsparcie placówek doskonalenia nauczycieli i bibliotek pedagogicznych w realizacji zadań związanych z przygotowaniem i wsparciem nauczycieli w prowadzeniu kształcenia na odległość”.
Część 1 – W jaki sposób można zwiększyć aktywność uczniów i efektywność lekcji online poprzez zastosowanie dodatkowych, prostych technik i narzędzi oprócz tych dostępnych na platformie Teams? Zapraszamy nauczycieli szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz zainteresowane osoby do udziału w szkolenie
Czytaj więcej: W trosce o siebie i ucznia - tricki w edukacji zdalnej, bez nudy i rutyny
Opiekunów Klubów Młodego Odkrywcy, nauczycieli, którzy realizują interdyscyplinarny projekt Nauki przyrodnicze w przysłowiach oraz zainteresowanych tematem dyrektorów i nauczycieli zapraszamy do udziału w webinarium na platformie Zoom Olsztyńskiego Centrum Edukacji Nauczycieli.
Jak skutecznie rozwijać umiejętność pisania i mówienia w języku angielskim na poziomie B2 oraz C1? Jakie stosować techniki i formy pracy, by utrwalać i pogłębiać nabyte przez uczniów kompetencje?
Zapraszamy nauczycieli języka angielskiego oraz zainteresowane osoby na webinarium
22 lutego, godz. 18.00 - 20.15
W jaki sposób zastosowanie aplikacji GeoGebra może uatrakcyjnić zajęcia matematyki oraz wzbudzić zainteresowanie uczniów podczas pracy zdalnej i nie tylko? Zapraszamy nauczycieli matematyki (II i III etap edukacyjny) na webinarium, które gwarantuje poznanie GeoGebry od podstaw do poziomu zaawansowanego.
Sztukmistrz w Tczewie czyli o błędach językowych i innych nawykach, nie tylko w edukacji zdalnej. Będzie jak zwykle inspirująco.
Czekamy dzisiaj o 17.30.
Chcesz założyć koło wolontariatu w swojej szkole? A może już działa, ale chcesz, żeby uczniowie bardziej zaangażowali się w działania? Wspólnie z wolontaiuszami szukacie pomysłów na nowe działania? Jeśli tak, to znaczy, że ten program odpowiada na Twoje potrzeby! ,,Olsztyńscy Ochotnicy’’ to projekt, którego celem jest pomóc opiekun(k)om szkolnych kół wolontariatu w planowaniu i organizowaniu działań wolontariackich.
W imieniu Instytutu Badań Edukacyjnych serdecznie zapraszamy na dwudniowe spotkanie online pt.
"Zintegrowany System Kwalifikacji - możliwości dla edukacji",
które odbędzie się 2 i 3 lutego 2021 r.
Stwórz samodzielnie interaktywne materiały w przestrzeni Wakeleta.
Twórz materiały, nagrywaj filmy, porządkuj i udostępniaj. Korzystaj z czytnika immersyjnego i twórz swoje własne kolekcje.
Warsztaty odbędą się na platformie Zoom Olsztyńskiego Centrum Edukacji Nauczycieli
15 lutego 2021 r. 17.00 – 20.00
Prowadząca - Agnieszka Halicka
Jak ludzie nadają sens historiom? Jak ludzie wykorzystują historie, aby nadać sens światu? Jak wykorzystać opowieści do planowania i przygotowywania nauczania online? Zapraszamy na warsztaty o wykorzystywaniu opowieści w budowaniu motywacji uczniów i nauczycieli do nauki podczas zdalnego nauczania.
Czytaj więcej: Bajkowe światło w edukacji - zapraszamy 27 stycznia 2021 r.
Na szkoleniu przekażemy informacje na temat planowanych zmian w wymaganiach na egzaminie maturalnym z biologii w roku 2021. Zaprezentujemy narzędzie do analizy zmian w zakresie wymagań ogólnych i szczegółowych. Omówimy rozporządzenie zmieniające zasady przeprowadzania egzaminu.
Czytaj więcej: Zmiany w wymaganiach egzaminacyjnych na egzaminie maturalnym z biologii w 2021 r.
Prezentujemy autorskie podejście propagujące ochronę i rozwój naturalnych kompetencji dzieci, inspirowane i wspierane ideą szacunku i współdziałania wg Jespera Juula, teorią praw naturalnych dziecka wg Celiné Alvarez, neurobiologią interpersonalną i teorią więzi, podejściem Reggio Emilia, Self-Reg oraz Porozumieniem bez Przemocy.
Czytaj więcej: Jak chronić i rozwijać naturalne kompetencje dzieci. Zmiana paradygmatu edukacji