Zapraszamy logopedów pracujących w przedszkolach i w klasach 1-3,  pedagogów i psychologów, chcących  poprawnie zdiagnozować jąkanie wczesnodziecięce, dostrzec sygnały wskazujące na potrzebę wdrożenia terapii i odpowiednio poprowadzić poradnictwo dla rodziców na szkolenie online, które  odbędzie się  12 grudnia, godz.17:00 – 19:15.

Dzieci w wieku przedszkolnym mogą przejawiać wiele trudnych zachowań, takich jak wybuchy złości, wymuszanie płaczem, upieranie się przy swoim za wszelką cenę, potok słów, ogromny lęk i wycofanie oraz wiele innych. Jak zapobiegać trudnym zachowaniom i radzić sobie w przypadku ich wystąpienia? Jak zmienić zachowania u przedszkolaka? Uczestnicy zajęć otrzymają cenne wskazówki jak sobie radzić w tego typu sytuacjach.

Zapraszamy logopedów pracujących w przedszkolach i w klasach 1-3 a także  nauczycieli przedszkoli i edukacji wczesnoszkolnej, którzy chcą  poznać funkcjonowanie językowe dzieci dwu – i wielojęzycznych   na szkolenie online, które  odbędzie się 14 grudnia w godzinach 18:00 – 19:30.

Muzyka kształtuje pamięć aktywną, podzielność uwagi, twórczą wyobraźnię oraz kompetencje poznawcze. Funkcje muzyki związane są z rozwojem samodzielności myślenia, zaspokajaniem potrzeby ekspresji, jak również wpływają na zdolności komunikacyjne. Na zajęciach aktywnie wejdziemy w świat muzyki. Poznamy różne sposoby realizacji piosenki oraz kanonu. Przećwiczymy różne scenariusze lekcji i przedstawień z wykorzystaniem bum bum rurki i body percussion. Zostaną przedstawione autorskie pomysły aktywnego słuchania muzyki.

Na zajęciach zostaną omówione założenia merytoryczne egzaminu maturalnego z biologii w formule 2023, przykłady zadań sprawdzających „nowe” umiejętności na egzaminie. Zostanie przeprowadzona analiza zmian w wymaganiach egzaminacyjnych obowiązujących w 2023 i 2024 roku. Otrzymacie Państwo wskazówki do pracy z zdającymi egzamin.

Zapraszamy na zajęcia prowadzone na platformie Kormeeting Olsztyńskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w dniu 30 listopada 2022 r. w godzinach 17.00 – 19.15

Zapraszamy dyrektorów szkół i placówek oświatowych na szkolenie online, podczas którego zostaną omówione uwarunkowania formalno-prawne oraz praktyczne aspekty wnioskowania, wydatkowania i rozliczania dotacji celowej przeznaczonej na zakup podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych na rok szkolny 2022/2023. Przeanalizowane zostaną również zasady i praktyczne aspekty gospodarowania w szkole podręcznikami i ćwiczeniami zakupionymi z dotacji.

Zapraszamy nauczycieli języka polskiego, matematyki i języków obcych szkół podstawowych na cykl zajęć doskonalących kompetencje w zakresie analizy, interpretacji i wykorzystania wyników egzaminów zewnętrznych oraz wnioskowania w oparciu o wyniki analiz. Uczestnicy zajęć będą mieli dostęp do pakietów narzędzi do analizy i interpretacji osiągnięć egzaminacyjnych uczniów, materiałów pomocniczych, formatu planu działań doskonalących zamieszczonych na platformie www.e-akademia.orke.pl. W czasie trwania szkolenia tutor będzie odpowiadał na pytania, udzielał komentarzy do przedstawionych analiz.

Zapraszamy na zajęcia prowadzone na platformie ClickMeeting i stacjonarnie.

 

Pracujesz w szkole realizującej projekt Laboratoria Przyszłości lub jesteś zainteresowany tematem. Nie wiesz jak w pełni wykorzystać drukarkę 3D na zajęciach z różnych przedmiotów. Zapraszamy na warsztaty, na których dowiesz się jak obsługiwać sprzęt, jak stosować programy do projektowania i modelowania trójwymiarowego. Poznasz wady i zalety różnych sposobów wykorzystania drukarki 3D. Zobaczysz jak może wyglądać przykładowy druk. Nie musisz posiadać specjalistycznej wiedzy przed szkoleniem.

Webinarium dla nauczycieli chcących poznać dwa narzędzia do przygotowania prostej publikacji cyfrowej, którą możemy zamieścić na stronie internetowej, czy też przesłać uczniom. Narzędzia te posiadają prosty panel graficzny, dający nauczycielom i uczniom możliwość tworzenia przewodników, książek, dzienniczków lektur oraz komiksów. W książeczce możemy pisać, rysować, wykorzystywać autokształty z aplikacji AutoDraw, załączać narrację dźwiękową, filmy, osadzać gry, nagrać bezpośrednio videoselfie z komputera oraz załączyć mapę bezpośrednio z Google Maps.

Zapraszamy nauczycieli, logopedów oraz specjalistów pracujących z uczniem z afazją na szkolenie w dniu 17 listopada w godzinach 17.00- 20.25, na którym zostaną zapoznani z istotą, symptomami i klasyfikacją afazji rozwojowej.

W związku z tym, że limit miejsc na szkolenie w dniu  9 listopada został wyczerpany proponujemy Państwu udział w dodatkowym terminie szkolenia.

Techniki uważności to zestaw praktyk, które uczą zarządzania własną uwagą, wzmacniają ją oraz czynią bardziej elastyczną i dostępną po to, by m.in. lepiej  radzić sobie ze stresem. Techniki mindfulness są coraz powszechniej stosowane i zalecana tym grupom zawodowym, które borykają się z dużym napięciem i stresem a także dzieciom i młodzieży szkolnej.

Zapraszamy zainteresowanych nauczycieli na szkolenie wstępne, na którym zostaną przedstawione idee, podstawowe założenia oraz zestaw podstawowych praktyk dla początkujących.

Techniki uważności to zestaw praktyk, które uczą zarządzania własną uwagą, wzmacniają ją oraz czynią bardziej elastyczną i dostępną po to, by m.in. lepiej  radzić sobie ze stresem. Techniki mindfulness są coraz powszechniej stosowane i zalecana tym grupom zawodowym, które borykają się z dużym napięciem i stresem a także dzieciom i młodzieży szkolnej.

Zapraszamy zainteresowanych nauczycieli na szkolenie wstępne, na którym zostaną przedstawione idee, podstawowe założenia oraz zestaw podstawowych praktyk dla początkujących.

W jaki  sposób przeprowadzić kompleksową diagnozą i terapią logopedyczną dziecka  z uszkodzonym słuchem? Zapraszamy logopedów oraz specjalistów pracujących z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym na cykl webinariów, podczas których zostanie omówiony proces diagnozowania logopedycznego dziecka z wadą słuchu, co stanowi punkt wyjścia do planowania terapii słuchu i mowy. 

Co i jak mówić na zebraniach?

W jaki sposób się do nich przygotować?

Który ze sposobów komunikacji z rodzicem wybrać i jakie postawić granice?

Jak przeprowadzić rozmowę, gdy nasze poglądy się różnią?

I bardzo ważna kwestia: Czy wychowawca naprawdę jest „od wszystkiego”?