Na zajęciach dowiesz się jak założyć konto na platformie Wakelet. Przećwiczysz możliwości platformy: tworzenie portfolio, strony projektu, kolekcji na poszczególne lekcje, materiałów do współpracy, zestawień (np. ciekawych stron, cytatów, polecanych książek, przepisów kucharskich, pomysłów na prezenty, planów wakacyjnych itd.). Poznasz wiele innych zastosowań platformy w edukacji i nie tylko. Omówisz funkcjonalności narzędzia, z uwzględnieniem wersji webowej i aplikacji na urządzenia mobilne. Poznasz integrację Wakeleta z innymi narzędziami TIK, takimi jak m.in. Canva, Genially, narzędzia Google i Microsoft oraz opcje współpracy z innymi użytkownikami.

Wielospecjalistyczna Ocena Poziomu Funkcjonowania Ucznia i Indywidualny Program Edukacyjno-Terapeutyczny to specjalistyczna dokumentacja, jaką każda szkoła ma obowiązek prowadzić, aby uczeń ze specjalnymi potrzebami, potwierdzonymi odpowiednimi orzeczeniami, otrzymał takie wsparcie i możliwość rozwoju, jakich realnie potrzebuje. Ważne jest zarówno tworzenie tych dokumentów, jak i wdrażanie, monitorowanie, modyfikowanie i podsumowanie działań.

Uwaga! Szkolenie stacjonarne skierowane do nauczycieli współorganizujących proces kształcenia.

Nauczyciel współorganizujący kształcenie wspomaga swoich podopiecznych w dostosowaniu się do otaczającej rzeczywistości szkolnej po to, aby mogli dobrze w niej funkcjonować. Zadania nauczyciela są codziennie inne, gdyż wynikają z bardzo indywidualnych i często bardzo różnych potrzeb uczniów oraz ich sposobu funkcjonowania.

Z czego wynika hejt? Kim jest hejtrer a kim ofiara? Co jako nauczyciele możemy zrobić, aby chronić uczniów przed tym zjawiskiem? Zapraszamy nauczycieli szkół podstawowych na spotkanie online poświęcone zagadnieniu hejtu. Uczestnicy szkolenia dowiedzą się  jakie są objawy i sygnały ostrzegawcze świadczące o tym, że młody człowiek doświadcza hejtu. Otrzymają Państwo wskazówki, jak rozmawiać z ofiarą i hejterem, co robić i jak reagować na to zjawisko oraz gdzie szukać pomocy.

Rozwijanie mowy i mówienia to codzienna praktyka nauczycieli dzieci przedszkolnych i edukacji wczesnoszkolnej oraz logopedów. Wspieranie tej umiejętności u dziecka wymaga znajomości technik, ale też kreatywności i narzędzi dostosowanych do wieku, możliwości i zasobów dziecka. Szkolenie proponowane nauczycielom dzieci przedszkolnych, edukacji wczesnoszkolnej i logopedom pokaże różnicę między zabawą a zabawkami, zaprezentuje sposoby na motywowanie uczniów do komunikowania się w zabawie oraz zabawy rozwijające mowę i mówienie, a także techniki do wspierania dzieci w mówieniu w życiu codziennym.

UWAGA    II EDYCJA SZKOLENIA

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem tematyką szkolenia, proponujemy Państwu jego II edycję.

Logopeda pracując z dzieckiem czy nastolatkiem wykorzystuje swoją wiedzę i umiejętności, by jak najefektywniej pomagać. Znajomość anatomii jest tu niezbędna, by dokładnie rozumieć i rozpoznawać powiązania w obrębie twarzoczaszki oraz zauważyć ewentualne dysfunkcje i wdrożyć działania naprawcze. Fachowa ocena sytuacji i wykonanie specjalnych chwytów czy manipulacji realnie wspiera możliwość osiągnięcia zamierzonych rezultatów. Szkolenie, które proponujemy LOGOPEDOM ze względu na część warsztatową pozwoli wypracować umiejętności manualne niezbędne do spójnej i wieloetapowej pracy z dziećmi i młodzieżą w szkołach i placówkach.

Zapraszamy psychologów i pedagogów z poradni psychologiczno – pedagogicznych, szkół, placówek opiekuńczych i wychowawczych, którzy chcą poszerzyć swoje kompetencje w zakresie szeroko rozumianej pracy z rodzicami i opiekunami. Ukończenie szkolenia daje uprawnienia do prowadzenia zajęć z rodzicami, wychowawcami, nauczycielami i możliwość weryfikacji przez ORE (ewaluacja zewnętrzna) celem umieszczenia na liście rekomendowanych przez ORE realizatorów.

Według prof. Geralda Hüthera, specjalisty w dziedzinie neurobiologii, proces uczenia się staje się efektywny wtedy, gdy to uczeń jest odpowiedzialny za naukę i ukierunkowanie swojego rozwoju. Rolą nauczyciela zaś powinno być udzielanie uczniowi wsparcia oraz monitorowanie jego postępów. Metoda OK jest jednym ze sposobów realizacji tego założenia. 

Zapraszamy na zajęcia z OK ze skutecznego podejścia podnoszącego efektywność nauczania w szkole. Celem spotkania jest przedstawienie uczestnikom pięciu strategii oceniania kształtującego wraz z technikami ich wprowadzania w szkole.

Apraksja to wrodzone zaburzenie neurologiczne o podłożu motorycznym, które powoduje problemy z mówieniem. Przyczyna powstawania tego zaburzenia nie jest jeszcze znana, natomiast diagnozują ją logopedzi, stąd tak istotne staje się właściwe rozpoznawanie symptomów tego zaburzenia. Zapraszamy LOGOPEDÓW na wyjątkowe szkolenie stacjonarne,

Dziecko w spektrum autyzmu nie uczy się w taki sam sposób jak inne dzieci. Środowisko szkolne przystosowane jest do „ogółu”, więc pracując z dzieckiem w spektrum autyzmu potrzeba dodatkowych działań, żeby mogło przyswajać wiedzę w typowej klasie szkolnej. Znajomość zasad postępowania z dzieckiem autystycznym może znacznie poprawić jakość jego edukacji, a przede wszystkim wpłynąć na  budowanie relacji rówieśniczych i obrazu samego siebie.

Uwaga! Zmiana terminu szkolenia

Informujemy, że termin warsztatów „Efektywna praca zespołowa w przedszkolu” uległ zmianie. Nowy termin: 16 maja 2024, godz. 16:00-19:00.

Osoby, które wcześniej zapisały się na szkolenie, nie muszą ponownie wypełniać formularza zgłoszeniowego.

W związku ze zmianą terminu przedłużamy rekrutację do 14 maja 2024 r.

Przedszkole jest jednym z pierwszych miejsc, w którym małe dziecko zaczyna uczyć się umiejętności pracy w grupie poprzez nawiązywanie kontaktów z rówieśnikami czy wspólną zabawę. Praca zespołowa wpływa na dzieci niezwykle pozytywnie. Oprócz zdobywania wiedzy, dzieci uczą się tolerancji, empatii, komunikacji, budują pozytywne relacje i wzmacniają więzi między sobą. W związku z tym proponujemy nauczycielom przedszkoli warsztaty, podczas których uczestnicy zapoznają się z technikami i narzędziami wspierającymi efektywną pracę zespołową w środowisku przedszkolnym. Dowiedzą się jak kształtować umiejętności komunikacyjne, umiejętności współpracy w zespole oraz jak wzmacniać zaangażowanie i motywację do wspólnego działania w celu doskonalenia jakości pracy przedszkola.