Dziecko w spektrum autyzmu nie uczy się w taki sam sposób jak inne dzieci. Środowisko szkolne przystosowane jest do „ogółu”, więc pracując z dzieckiem w spektrum autyzmu potrzeba dodatkowych działań, żeby mogło przyswajać wiedzę w typowej klasie szkolnej. Znajomość zasad postępowania z dzieckiem autystycznym może znacznie poprawić jakość jego edukacji, a przede wszystkim wpłynąć na  budowanie relacji rówieśniczych i obrazu samego siebie.

Prowadząca: Angelika Łasocha

Specjalistka diagnozująca i prowadząca terapię dzieci, młodzieży i dorosłe osoby z ASD, diagnozuje i prowadzi. Wspiera rodziny we wprowadzaniu AAC, prowadzi szkolenia, warsztaty i superwizje dla specjalistów. Założycielka AUTYZM-Startup!  W latach 2004-2020 pracowała w Fundacji SYNAPSIS. W latach 2007-2013 kierownik zespołu terapeutycznego w Zakładzie Aktywizacji Zawodowej „Pracownia SYNAPSIS” w Wilczej Górze zatrudniającym dorosłe osoby z autyzmem i zespołem Aspergera, zastępca dyrektora filii NZOZ-u. Od 2014-2020 roku pracowała jako konsultant ds. wspomagających sposobów porozumiewania się (AAC) z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi osobami z autyzmem ze złożonymi problemami w porozumiewaniu się i ich rodzinami. W latach 2005-2017 współtworzyła i koordynowała prace zespołu diagnostycznego dorosłych osób z autyzmem i zespołem Aspergera Fundacji SYNAPSIS. Od 2017 roku kieruje Zespołem Diagnostycznym Dzieci, Młodzieży i Dorosłych Osób z ASD w AUTYZM-Startup! Zajmowała się koordynacją merytoryczną projektów, organizowała obozy i wyjazdy dla osób z ASD. Doświadczenie w pracy z osobami z autyzmem zdobywała na licznych stażach i wizytach studyjnych w ośrodkach w kraju i za granicą, m.in.: Holandii, Belgii, Niemczech, Finlandii, Hiszpanii, Irlandii, USA. Od 2004r. związana ze Stowarzyszeniem „Mówić bez Słów – ISAAC Polska” pracującym na rzecz propagowania potrzeb osób niemówiących i metod AAC, przez 5 lat pracowała w jego zarządzie. W ramach pracy w Stowarzyszeniu koordynowała obchody Międzynarodowego Miesiąca AAC, prowadziła szkolenia, organizowała warsztaty i konferencje. Występuje na konferencjach i szkoli w zakresie spektrum autyzmu, organizacji pracy osób z ASD, organizacji pracy placówek dla dorosłych oraz komunikacji i wspomagających sposobów porozumiewania się (AAC).  Autorka innowacji społecznej “Rodzina z autyzmem ma wolny czas” realizowanej w ramach Inkubatora Wielkich Jutra, pomysłodawczyni www.as-app.pl , portalu dla osób ze spektrum autyzmu stworzonego w ramach innowacji społecznych.

Zapraszamy pedagogów, psychologów, nauczycieli przedszkoli, szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, nauczycieli współorganizujących  na zajęcia prowadzone na Platformie Zoom Olsztyńskiego Centrum Edukacji Nauczycieli.

Termin realizacji szkolenia: 13 maja 20234 r.  godz. 16:00 – 20.00

Zgłoszenia przyjmujemy do 6 maja.2024 r.  za pośrednictwem

formularza zgłoszeniowego

Uczestnicy z placówek prowadzonych przez inny organ niż Miasto Olsztyn proszeni są o uiszczenie opłaty na konto Olsztyńskiego Centrum Edukacji Nauczycieli nr rachunku: 49 1030 1508 0000 0008 2303 4002 w wysokości 40,00 zł (czterdziestu złotych) w terminie do 6 maja.2024 r. W tytule przelewu edukacja dzieci z autyzmem.

UWAGA! –  W przypadku zgłoszonego wcześniej braku możliwości uczestniczenia  w szkoleniu, zwrot wpłaconej kwoty nastąpi po złożeniu do sekretariatu OCEN pisemnego wniosku najpóźniej 2 dni po terminie realizacji szkolenia.

osoba do kontaktu:

Magdalena Pąk

tel. 89 670 17 17 wewn. 1004

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.