Jeżeli czujesz, że stresuje cię wymyślanie tematów godzin wychowawczych, chcesz zaktywizować uczniów, ale brakuje ci pomysłu, chcesz poznać techniki dobrej komunikacji i radzenia sobie ze stresem, wspierać dzieci i młodzież w dobie pandemii, to zapraszamy na warsztaty.

Prowadząca: Katarzyna Taperek - Grzędzińska

Absolwentka Socjologii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu i Pedagogiki społecznej na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim. Trener kompetencji miękkich z elementami terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach. Doradca zawodowy - Job Coach (Uniwersytet SWPS w Warszawie). Ukończyła studia podyplomowe – Nowoczesne doradztwo zawodowe. Na co dzień, podczas indywidualnych sesji coachingowych, wspiera osoby będące w sytuacji zmiany, poszukiwania pracy lub rozwoju zawodowego.

Warsztaty składają się z czterech modułów – można zapisać się na wszystkie moduły, bądź na pojedyncze.

1 grudnia 2021 r. godzina 16.00 – 19.00 – Komunikacja, czyli o budowaniu dobrych relacji – zajęcia online

Celem warsztatu jest ponowne zbliżenie się do siebie, nauka komunikacji opartej na aktywnym słuchaniu i otwartym sercu, wsparcie uczniów w nawiązywaniu relacji.

14 grudnia 2021 r. godzina 16.00 – 19.00 - Bądź spokojny! czyli jak poradzić sobie ze stresem – zajęcia online

Żyjemy w czasach ciągłego przebodźcowania, w biegu, często pod presją wymagań i oczekiwań innych ludzi. To wszystko wpływa na coraz słabszą kondycję psychiczną i to już nie tylko osób dorosłych, ale również dzieci.

11 stycznia 2022 r. godzina 16.00 – 19.00 - Mam problem – jak wesprzeć uczniów w sytuacjach trudnych – zajęcia stacjonarne

Celem warsztatu jest poznanie różnych narzędzi pomagających wesprzeć uczniów w trudnych dla nich momentach np. techniki networkingowej mapy wsparcia, którą można wykonać z uczniami na godzinie wychowawczej.

8 lutego 2022 r. godzina 16.00 – 19.00 Ok Fajnie być sobą! – jak poznać swoje mocne strony – zajęcia stacjonarne formularz zgłoszeniowy

Wirtualny świat, w którym przyszło nam żyć, to często wyidealizowany, nieprawdziwy obraz rzeczywistości oparty na zbyt wysokich poprzeczkach. Porównywanie się, kompleksy, tworzenie nieprawdziwego wizerunku samego siebie to prawdziwa bolączka dzieci i młodzieży naszych czasów. Nabycie umiejętności skupiania się na swoich dobrych stronach, a nie na deficytach to cel zajęć.

Uczestnicy z placówek prowadzonych przez inny organ niż Miasto Olsztyn proszeni są̨ o uiszczenie opłaty na konto Olsztyńskiego Centrum Edukacji Nauczycieli

nr rachunek: 82 1020 3541 0000 5102 0291 8647

w wysokości 30.00 zł (trzydzieści złotych) za każde zajęcia, w terminie najpóźniej dzień przed zajęciami

W tytule przelewu – godziny wychowawcze (podać numer modułu)

osoba do kontaktu: Marlena Kowalska tel. 693 858 210

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.