Zastanawiasz się, jak można wykorzystać coaching w codziennej pracy opiekuna wolontariatu? Chcesz wzbogacić się o doświadczenie procesu grupowego? Zależy Ci na tym, żeby wzmocnić nie tylko potencjał swój, ale też Twojego koła wolontariatu? A może szukasz przestrzeni, w której można się swobodnie wymieniać doświadczeniami? Nasz program odpowiada na Twoje potrzeby! ,,Olsztyńscy Ochotnicy’’ to projekt, którego celem jest pomóc opiekunom szkolnych kół wolontariatu w codziennej pracy z wolontariuszami.

W razie szczegółowych pytań proszę kontaktować się z Igą Karasińską: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


WARSZTATY ONLINE

To otwarte wydarzenia edukacyjne w formie warsztatów online. Udział w nich to możliwość rozwoju, pogłębienia wiedzy, znalezienia inspiracji do działań czy wzmocnienia kompetencjy. Zależy nam na dostosowaniu tematów do potrzeb opiekunów kół wolontariatu, dlatego zachęcamy do dzielenia się nimi w trakcie spotkań. Uczestnicy webinarów otrzymają zaświadczenie o uczestnictwie w webinarze oraz zostaną im wysłane materiały warsztatowe.


Zapraszamy Was na kolejny, pełen energii, warsztat. Tym razem na temat motywacji i zaangażowania:
 
"MotywujeMY! Jak zmotywować i zaangażować w wolontariat?” 

Wspólnie poszukamy energii i motywacji do działań wolontariackich w nowym semestrze i nauczymy się zarażać tym uczniów. Zastanowimy się również, jak wolontariat może wpływać na rozwój wiedzy i umiejętności przydatnych na innych życiowych polach. Dzięki udziałowi w warsztatach zyskasz wiedzę o różnych rodzajach motywatorów oraz na nowo odkryjesz, co tak naprawdę motywuje Ciebie i uczniów do udziału w szkolnym wolontariacie.

Co więcej, poznasz metody wzmacniające rozwój w sferze wolontariatu. A to nie wszystko! Dowiesz się również, w jaki sposób skutecznie angażować innych do działania, wspierając ich potrzeby i odkrywając potencjał. I, co najważniejsze, wymienisz się pomysłami i energią dotyczącymi wolontariatu szkolnego z innymi nauczycielami.
 
Prowadząca: Monika Prus - Głaszczka

Monika Prus - Głaszczka - certyfikowana coach (Collegium Civitas) i trenerka (STOP). Animatorka działań społecznych i wolontariuszka. W pracy coachingowej wspiera grupowo i indywidualnie firmy i organizacje w obszarach związanych z kompetencjami społecznymi, kompetnecjami liderskimi i procesami zmiany.  

Autorka materiałów edukacyjnych (m.in. Fundacja Nowoczesna Polska, Fundacja Edukacji Międzykulturowej, Centrum Edukacji Obywatelskiej), absolwentka pedagogiki specjalnej i animacji społeczno kulturowej. W Centrum Edukacji Obywatelskiej, zajmuje się programami skoncentrowanymi na doskonaleniu pracy nauczycieli i dyrektorów szkół (“Szkoła Ucząca Się”, “Studia Podyplomowe Liderów Oświaty”) oraz angażowaniu uczniów w działania społeczności szkolnej i lokalnej (“Oby Młodzież”, “Szkoła Demokracji”). Od kilku lat działa w lokalnej społeczności kobiecej w ramach Kręgu Kobiet Bemowo. 
 
Termin: 24 listopada (środa) w godzinach 18-20. 
 
Zainteresowanych prosimy o standardowe potwierdzenie obecności w poniższym formularzu:

https://forms.gle/GMwCTSqe5VkL9xoG9

Do zobaczenia!

COACHING GRUPOWY

Coaching grupowy dla nauczycieli i nauczycielek służy wymianie doświadczeń, przepracowaniu wyzwań, wsparciu i podnoszeniu motywacji do działań. Celem regularnych comiesięcznych spotkań pod opieką coacha jest wypracowanie sposobów rozwiązywania problemów, realizacji celów indywidualnych w obszarze rozwoju wolontariatu w szkole i czerpanie z doświadczeń pozostałych członków grupy.

W zeszłym roku szkolnym wszystkie uczestniczki spotkań grupy coachingowej oceniły je na 5!

Kto i jak może się zgłosić?

Do programu zapraszamy wszystkich nauczycieli i nauczycielki ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Zgłoszenia odbywają się przez FORMULARZ

Tematy poruszane podczas coachingu:

 • czym jest coaching?
 • autodiagnoza i cele oraz obszary do rozwoju
 • wspierające kompetencje - moje moce i wartości
 • dobrostan mój i uczniów
 • plan działania
 • jak to co już wiem o sobie, będzie mnie wspierać na przyszłość - plan na przyszłość

Jakie są korzyści z udziału w projekcie?

 • osiągnięcie ważnego dla siebie celu
 • doświadczenie procesu coachingowego, który może być przydatne w szukaniu rozwiązań zadawaniu rozwijających pytań i pracy na zasobach
 • wymiana doświadczeń, pomysłów i uczenie się do innych uczestników
 • zaświadczenie o ukończeniu coachingu grupowego

Szczegóły uczestnictwa:

 • Aby ukończyć program mentoringowy i uzyskać zaświadczenie, trzeba uczestniczyć we wszystkich 4 spotkaniach grupy coachingowej.
 • Każdy uczestnik podpisuje kontrakt z coachem zobowiązujący do wzięcia udziału w całym procesie.
 • Kluczowe jest postawienie sobie indywidualnego celu, wokół którego będzie odbywać się praca podczas spotkań.
 • Każdy uczestnik powinien dbać o podtrzymywanie procesu pomiędzy sesjami, czyli wykonywanie prac domowych.
 • Spotkania będą odbywać się zdalnie na platformie Zoom.

Kim jest nasza coach?

Monika Prus - Głaszczka - certyfikowana coach (Collegium Civitas) i trenerka (STOP).  Animatorka działań społecznych i wolontariuszka. W pracy coachingowej wspiera grupowo i indywidualnie firmy i organizacje w obszarach związanych z kompetencjami społecznymi, kompetencjami liderskimi i procesami zmiany. Autorka materiałów edukacyjnych (m.in. Fundacja Nowoczesna Polska, Fundacja Edukacji Międzykulturowej, Centrum Edukacji Obywatelskiej), absolwentka pedagogiki specjalnej i animacji społeczno-kulturowej. W Centrum Edukacji Obywatelskiej, zajmuje się programami skoncentrowanymi na doskonaleniu pracy nauczycieli i dyrektorów szkół (“Szkoła Ucząca Się”, “Studia Podyplomowe Liderów Oświaty”) oraz angażowaniu uczniów w działania społeczności szkolnej i lokalnej (“Oby Młodzież”, “Szkoła Demokracji”). Od kilku lat działa w lokalnej społeczności kobiecej w ramach Kręgu Kobiet Bemowo. 

W razie szczegółowych pytań proszę kontaktować się z Igą Karasińską: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.