Tegoroczny Kongres skupia się wokół tematu przemian edukacji, na miarę wymagań współczesności. Szkoła jest etapem w życiu. Długim, a jednak etapem. „Uczeń”, „Uczennica” – to tylko role społeczne, nie określają nas jako ludzi. Szkoła powinna być dla uczniów! Przygotowywać ich do życia w dorosłym świecie, wyposażać w kompetencje, które pozwalają samodzielnie organizować swój warsztat i elastycznie dostosowywać do potrzeb zmieniającego się świata. Uczą kreatywności i odwagi brania odpowiedzialności za swoje działania oraz jak współpracować w różnorodnych zespołach.

Spotkamy się, aby porozmawiać o tym, co się zmieniło, jak się zmieniło i jak wspierać się w kontynuowaniu przemian. Niech czas kryzysu i wielkiego wysiłku będzie punktem wyjścia do realnej zmiany na lepsze. Dajmy sobie wsparcie, motywację i zaangażowanie w podążaniu nową drogą!

Zapraszamy edukacyjnych liderów na wydarzenie, którego Olsztyńskie Centrum Edukacji Nauczycieli jest partnerem. Więcej informacji

Harmonogram IV Kongresu Liderów Edukacji

Manifest IV Kongresu Liderów Edukacji

W 2023 roku przypada 550 rocznica urodzin i 480 rocznica śmierci twórcy heliocentrycznego modelu układu słonecznego – Mikołaj Kopernika. Jednego z najodważniejszych uczonych, pierwszego od czasów starożytnych astronoma, który dokonał wielkiej rewolucji naukowej zmieniającej kompletnie wizję wszechświata. Od tamtej pory wszystko zmieniło swoje miejsce…

Aby upamiętnić okrągłą rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika, Olsztyńskie Centrum Edukacji Nauczycieli oraz Fundacja Liga Niezwykłych Umysłów wraz z partnerami zapraszają do niezwykłego, drużynowego konkursu/misji w trakcie której będziecie poruszać się z naszym wielkim uczonym po ścieżkach czasu i umysłu, rozwiązując zagadki z użyciem technologii informatycznych, a także – być może – samemu/samej je projektując!

Weź udział w konkursie i dokończ misję o Mikołaju Koperniku na platformie LNU!

Więcej