Zapraszamy nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych na kolejne spotkanie z cyklu Wsparcie dla wychowawcy.
Jeśli chcecie Państwo poznać konkretne pomysły, metody i narzędzia, które można zastosować podczas omawiania ważnych tematów na godzinach wychowawczych, to weźcie udział w warsztatach online.
Podczas spotkania Anna Konarzewska odkryje dla Państwa różnorodne narzędzia m.in. takie jak: Dixit, Lego Logos, filmy krótkometrażowe i bajki filozoficzne, które można wykorzystać do ciekawych i angażujących zajęć wychowawczych. Przedstawi konkretne pomysły, metody i narzędzia, które sprawią, że godziny wychowawcze staną się pełne inspiracji i wsparcia dla młodego człowieka. Wspólnie z prowadzącą zbadacie świat, w którym żyje obecnie młody człowiek i razem zanurzycie się w korczakowskich inspiracjach wychowawczych, aby odkryć nowe sposoby na budowanie zaufania i współpracy z uczniami. Poznacie ciekawe pomysły, które pomogą wzmocnić poczucie własnej wartości u młodych ludzi i wspierać ich rozwój emocjonalny.
Szkolenie prowadzi:
Anna Konarzewska – niestrudzona, stale dokształcająca się edukatorka, tutorka, polonistka i doradczyni metodyczna w GODN. Kreatywna, pełna pasji i energii dyplomowana nauczycielka oraz wychowawczyni. Od 20 lat zakochana w zawodzie nauczycielki, który traktuje jako wyzwanie i przygodę. Stale poszukuje, zadając sobie Korczakowskie pytanie: „dlaczego?”, co pozwala jej odkrywać to, co jest esencją tego zawodu. Jest Ambasadorką Wiosny Edukacji oraz Fundacji „Kosmos dla dziewczynek”. Ekspertka Programu Projektor w zakresie relacji. Finalistka Ogólnopolskiego Konkursu „Nauczyciel Roku 2021” oraz Nagrody im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata” w 2021 roku. Trzykrotnie nominowana do Nagrody im. Janusza Korczaka. Blogerka „Być nauczycielem …” – strony, za pomocą której inspiruje pedagogów na całym świecie- od Ameryki, przez Europę po Azję. W 2020 roku jej blog otrzymał wyróżnienie od TWINKL. Został wpisany na listę top blogów kulturowo-językowych w Europie. Autorka książek: „Być (nie)zwykłym wychowawcą” (2019) oraz „(Nie)zwykłych spotkań. Wokół godzin wychowawczych” (2022). Dzieli się w nich pomysłami na edukację i (nie)zwykłe lekcje wychowawcze. Publikacje zostały opatrzone patronatem Polskiego i Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka oraz Instytutu Praw Dziecka im. Janusza Korczaka. Wykładowca w Szkole Wyższej „Ateneum” w Gdańsku na kierunku Innowacyjne i kreatywne metody pracy z uczniem. 0d 2020 roku należy do społeczności MIE Expert (Microsoft Innovative Educator Expert), która zrzesza najbardziej innowacyjnych i przedsiębiorczych nauczycieli z całego świata. Od 2023 roku redaktor prowadząca czasopismo „Kreatywny Wychowawca”. Jej szkolny zespół teatralny „Makabra” zdobył kilka nagród na scenie wojewódzkiej w przeglądach teatralnych. Na co dzień współpracuje z Operą Bałtycką, Nadbałtyckim Centrum Kultury oraz z Gdańskim Teatrem Szekspirowskim, aby wspierać wszechstronny rozwój swoich uczniów.
Zapraszamy wychowawców szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych na szkolenie online prowadzone na Platformie Zoom Olsztyńskiego Centrum Edukacji Nauczycieli.
Termin realizacji szkolenia: 10.10.2024 r. (czwartek) godz. 17:00 – 19.15
Zgłoszenia przyjmujemy do 7.10.2024 r. za pośrednictwem
Uczestnicy z placówek prowadzonych przez inny organ niż Miasto Olsztyn proszeni są o uiszczenie opłaty na konto Olsztyńskiego Centrum Edukacji Nauczycieli nr rachunku: 49 1030 1508 0000 0008 2303 4002 w wysokości 40,00 zł (czterdziestu złotych) w terminie do 7.10.2024r. W tytule przelewu – Oswoić czarną meduzę.
UWAGA! – W przypadku zgłoszonego wcześniej braku możliwości uczestniczenia w szkoleniu, zwrot wpłaconej kwoty nastąpi po złożeniu do sekretariatu OCEN pisemnego wniosku najpóźniej 2 dni po terminie realizacji szkolenia.
osoba do kontaktu:
Magdalena Pąk
tel. 89 670 17 17
wewn. 1004
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.