Szerzenie świadomości o profilaktyce i chorobie jest niezwykle ważne. W Polsce stwierdza się każdego roku kilkanaście tysięcy nowych przypadków. Co roku umiera na raka piersi ok. 5 tys. kobiet. Jest on najczęstszym kobiecym nowotworem złośliwym. Stanowi główną przyczynę zgonów kobiet z powodu chorób nowotworowych. Tymczasem lekarze podkreślają, że nowotwór ten wykryty we wczesnym stadium, można wyleczyć. 

 Na zajęciach dowiesz się o budowie piersi, o podłożu genetycznym choroby. Poznasz sposoby profilaktyki, diagnozy raka piersi. Zostaną omówione zasady samobadania piersi. Będziesz mogła przekazać wiedzę swoim uczennicom i uczniom.

Zapraszamy nauczycieli biologii, wychowania do życia w rodzinie oraz zainteresowanych nauczycieli na zajęcia stacjonarne do Olsztyńskiego Centrum Edukacji Nauczycieli, ul. Turowskiego 3,  budynek Szkoły Podstawowej nr 12, II piętro w dniu 29 marca 2023 r. w godzinach 16.00 – 19.00

 prowadzący: 

lek. med. Adam Paweł Zdaniukiewicz

Ordynator - lekarz kierujący Pododdziałem Chorób Piersi w Oddziale Klinicznym Chirurgii Ogólnej w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej MSWiA z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie.

Natalia Dąbrowska

Psycholog w specjalności psychologia kliniczna, psychoonkolog kliniczny. Pracuje w Szpitalu MSWiA z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie.

 Alicja Chendoska

Ochotniczka Olsztyńskiego Towarzystwa "Amazonki" organizacji samopomocowej zrzeszającej osoby dotknięte rakiem piersi. Celem której jest rehabilitacja fizyczna i psychoterapeutyczna osób dotkniętych rakiem piersi oraz profilaktyka skierowana do osób zdrowych. Prowadzi zajęcia dla osób po amputacji na oddziałach chirurgii onkologicznej oraz prelekcje w szkołach. Włącza się w akcje związane z profilaktyką i diagnostyką mające na celu wczesne wykrywanie raka piersi. 

Zgłoszenia przyjmujemy do 27 marca 2023 r. lub do wyczerpania miejsc za pośrednictwem:

Formularz zgłoszeniowy

 

 

osoba do kontaktu: Marlena Kowalska

tel. 693 858 210

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.