Mira Rządzka 

Doktor nauk o zdrowiu, neurologopeda, specjalizuje się we wczesnych oddziaływaniach neurologopedycznych u noworodków i niemowląt z zaburzeniami oralnymi, zaburzeniach dysfagicznych u dzieci i dorosłych, zaburzeniach rozwoju komunikacji u dzieci z ASD czy z zaburzeniami genetycznymi, zaburzeniach funkcji układu oralnego. Terapeutka Manualnej Terapii Krtani wg L. Mathieson, Manualnej Terapii Dysfagii, Metody ETTHNO w podejściu Esther de Ru, trenerka Shantala Special Care, międzynarodowa instruktorka Metody Butejki, terapeutka karmienia, Terapeutka Ortodoncji Funkcjonalnej MFS. Wieloletni wykładowca akademicki przedmiotów neurologopedycznych (UM Wrocław, UAM Poznań, UZ Zielona Góra, APS Warszawa, WSP im. J. Korczaka Warszawa). Autorka pozycji „Odruchy oralne u noworodków i niemowląt. Wczesna diagnoza i stymulacja”, współautorka książki „Profilaktyka i terapia dysfunkcji oddechowych u dzieci”. Współzałożycielka Polskiego Związku Logopedów i inicjatorka akcji społecznej logopedów „Dzień Bezpłatnych Diagnoz Logopedycznych”.

 

Ewa Grzelak

Logopeda, terapeuta AAC, terapeuta metody PROMPT, SCERTS, glottodydaktyk, szkoleniowiec MÓWika, wykładowca akademicki. Pracuje z dziećmi z różnymi problemami w komunikowaniu się i używaniu mówienia i języka. W praktyce logopedycznej łączy stosowanie AAC z równoczesnym wspomaganiem mówienia w oparciu o zasady motorycznego uczenia się.  Ma misję – upowszechnienie wiedzy na temat diagnozowania dziecięcej apraksji mowy i praktycznych sposobów prowadzenia terapii logopedycznej, stąd też swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się prowadząc swoją stronę internetową oraz spotkania, prelekcje i szkolenia dla rodziców i specjalistów.  Jest uznanym specjalistą w kraju, tworzy pomoce terapeutyczne, prowadzi działalność naukową – jest wykładowcą akademickim, w najbliższym czasie  odbędzie się premiera Jej publikacji naukowej „Komunikacja wspomagająca i alternatywna w praktyce logopedycznej i terapeutycznej” (grudzień 2023). Bierze udział w konferencjach w Polsce i za granicą,  np. III Konferencja Naukowo-Edukacyjna „Wspomaganie rozwoju dziecka – podejście interdyscplinarne” w Zielonej Górze – maj 2023; VIII Conferencia Nacional – Brazylia, październik 2022; czy największa konferencja w USA - Apraxia Kids National Conference – Texas, USA, lipiec 2023.

Swoją praktykę prowadzi też prywatnie – jest bowiem mamą piętnastoletniego Huberta, chłopca z autyzmem i dziecięcą apraksją mowy, użytkownika AAC.

 

 Aleksandra Rosińska

Logopeda, neurologopeda, specjalista wczesnej interwencji neurologopedycznej, terapeuta miofunkcjonalny, instruktor jogi dla dzieci. Od 14 lat pracuje z pacjentami we wszystkich grupach wiekowych w warszawskich przedszkolach, poradniach oraz gabinecie prywatnym. Jej pasją jest terapia zaburzeń miofunkcjonalnych.

 

Artur Kopeć

Mgr fizjoterapii i dyplomowany osteopata z wieloletnim doświadczeniem w leczeniu dzieci i dorosłych. Szkoleniowiec na konferencjach i szkoleniach fizjoterapeutycznych,logopedycznych stacjonarnych, jak i webinarach online. Wykładowca w Wyższej Szkoły Rehabilitacji w Warszawie. Założyciel i wykładowca firmy szkoleniowej OsteoSense Artur Kopeć. Absolwent 4 letnich studiów osteopatycznych w FICO ( Flanders International College of Osteopathy)Dodatkowo sprawuję opiekę merytoryczną nad studentami odbywającymi praktyki studenckie w Przychodni Arkomed jak i w zakresie praktyk studenckich z programu ERASMUS+.Ponadto wykładowca na konferencji badawczo-naukowej w Okunince w 2019 roku, targach Beauty Forum w Global Expo w Warszawie, III konferencji naukowo-edukacyjnej w Zielonej Górze oraz „Fizjoterapia w dobie zmieniającego się świata”. Fizjoterapia to jego pasja. Uczestnik w wielu kursach i szkoleniach terapii manualnej, medycyny ortopedycznej i MASTER COURSACH z zakresu Osteopatii.

 

Aleksandra Boroń

Logopeda, zajmuje się jąkaniem i giełkotem (otrzymała tytuł European Fluency Specialist). Promuje wiedzę na ten temat, prowadzi szkolenia dla logopedów i nauczycieli, zajęcia dla studentów logopedii, warsztaty online dla dzieci z jąkaniem oraz ich rodziców. Drugim obszarem jej zainteresowań jest wielojęzyczność. Autorka i współautorka publikacji o tematyce logopedycznej oraz tłumaczenia poradnika dla rodziców Moje dziecko się jąka. Co mogę zrobić? autorstwa Petera Schneidera. Współtwórczyni  strony LOGOLab w ramach grantu „LOGOLab – Dialog bez barier”. Laureatka grantu im. prof. G. Bruttena.

 

Alicja Grydź

Magister fizjoterapii oraz nauczyciel akademicki. Prowadzi przedmioty takie jak anatomia prawidłowa człowieka oraz fizjoterapia w dysfunkcjach stawów skroniowo-żuchwowych w Olsztyńskiej Szkole Wyższej. Na co dzień pracuje z dziećmi oraz dorosłymi w Centrum Postawy Ciała w Olsztynie. Rozwija się na kursach oraz szkoleniach z zakresu postawy ciała, oddechu, terapii manualnej oraz układu stomatognatycznego. Czynna uczestniczka konferencji naukowych. Pasjonatka swojego zawodu. Prowadziła wykład dla kobiet w klinice Feminea z profilaktyki zaburzeń proktologicznych oraz warsztaty w Państwowej Szkole Muzycznej w Olsztynie z postawy ciała i oddechu dla śpiewaków oraz rytmiczek.