Wraz z  dniem 1 września 2022 r. weszła w życie Ustawa o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich, która zastąpiła obowiązującą od lat 80. Ustawę o postępowaniu w sprawach nieletnich. Zapisy nowego aktu rozszerzają katalog uprawnień dyrektora szkoły w zakresie stosowania wobec nieletnich uczniów środków oddziaływania wychowawczego.

Zapraszamy dyrektorów oraz pedagogów na szkolenie 29 września 2022 r.,  w godz.13.00 -14.30

Podczas szkolenia zostaną przedstawione:

  • zmiany, jakie wprowadzono w nowej ustawie
  • nowa definicja osoby nieletniej
  • nowe przywileje dyrektorów szkół w zwalczaniu demoralizacji i przestępczości nieletnich, które mogą być stosowane na gruncie szkolnym
  • zadania szkół w przeciwdziałaniu demoralizacji i przestępczości 

Prowadząca: Lidia Cynt

Magister pedagogiki resocjalizacyjnej, pedagog szkolny, trener umiejętności społecznych, edukator w zakresie kompetencji miękkich i zagadnień z zakresu pedagogiki, realizatorka licznych szkoleń dla pracowników oświaty, rodziców i uczniów. Występuje w roli prelegenta na konferencjach naukowych i szkoleniach dla różnych grup zawodowych. Przez prawie dekadę była pracownikiem olsztyńskiej Policji, gdzie zajmowała się problematyką osób nieletnich oraz inicjowaniem działań z zakresu profilaktyki społecznej i komunikacji międzyinstytucjonalnej. Autorka lokalnych policyjnych programów profilaktycznych, m.in. z zakresu przeciwdziałania handlowi ludźmi, odpowiedzialności prawnej nieletnich, cyberzagrożeń, przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Szkolenie odbędzie się na platformie Kormeeting Olsztyńskiego Centrum Edukacji Nauczycieli.

Zgłoszenia przyjmujemy do 27 września 2022 r. za pośrednictwem

formularza zgłoszeniowego

Uczestnicy z placówek prowadzonych przez inny organ niż Miasto Olsztyn proszeni są̨ o wpłatę na konto Olsztyńskiego Centrum Edukacji Nauczycieli nr rachunku:

 82 1020 3541 0000 5102 0291 8647 w wysokości 30,00 zł (trzydzieści złotych), w terminie do 27 września br.

W tytule przelewu: Nowa Ustawa

Osoba do kontaktu:

Małgorzata Puchalska

tel. kom. 661 712 887

mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.