Wizualne wsparcie rozumienia i wsparcie ekspresji - tworzenie i wprowadzanie indywidualnego narzędzia do komunikacji. W jaki sposób pracować z osobami z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, lekkim oraz w normie intelektualnej np. z osobami z autyzmem, z zespołem Downa, afazją motoryczną, dziecięcą apraksją mowy? 

Zapraszamy specjalistów oraz nauczycieli pracujących z osobami ze złożonymi potrzebami komunikacyjnymi (CCN) na cykl webinariów poświęconych metodom wspierania komunikacji.

Prowadząca: Ewa Grzelak

Logopeda, terapeuta AAC, terapeuta metody PROMPT, SCERTS, glottodydaktyk, szkoleniowiec MÓWika, wykładowca akademicki. Pracuje z dziećmi z różnymi problemami w komunikowaniu się i używaniu mówienia i języka. W praktyce logopedycznej łączy stosowanie AAC z równoczesnym wspomaganiem mówienia w oparciu o zasady motorycznego uczenia się. Ciągle pogłębia swoją wiedzę, ze szczególnym naciskiem na metody pracy z dzieckiem z autyzmem. Uczestniczka wielu szkoleń i konferencji, zarówno w Polsce jak i zagranicą. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się prowadząc swoją stronę internetową oraz spotkania, prelekcje i szkolenia dla rodziców i specjalistów. Prywatnie mama trzynastoletniego Huberta, chłopca z autyzmem i dziecięcą apraksją mowy, użytkownika AAC.

Terminy:

12 września 2022 r.; godz.17.00 – 21.30

14 września 2022 r.; godz.17.00 – 21.30

16 września 2022 r.; godz.17.00 – 21.30

Zgłoszenia przyjmujemy do 11 września 2022 r. za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego. Osoby zarejestrowane otrzymają w poszczególne dni szkolenia link do uczestnictwa w zajęciach.

Liczba miejsc ograniczona. Od uczestników wymagana jest 95% obecność.

Szkolenie jest bezpłatne dla uczestników z placówek prowadzonych przez organ Miasto Olsztyn, natomiast uczestnicy z placówek prowadzonych przez inny organ niż Miasto Olsztyn proszeni są̨ o wpłatę na konto Olsztyńskiego Centrum Edukacji Nauczycieli nr rachunku:

82 1020 3541 0000 5102 0291 8647

w wysokości 100,00 zł  (sto złotych), w terminie do 11 września br.

W tytule przelewu: AAC II

Osoba do kontaktu: 

(koordynator szkolenia)

Małgorzata Puchalska

 tel. kom. 661 712 887

mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.