Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Aktualności

Platforma do nauki programowania

Zapraszamy do zgłoszeń na 60-minutowe szkolenie on-line z obsługi platformy do nauki programowania: Liga Niezwykłych Umysłów.
Szkolenia odbędą się 19 i 26 maja (wtorek)
w godzinach 12:00-13:00 i 14:00-15:00 (do wyboru)
Platforma zawiera m.in. kursy oparte na podstawie programowej przedmiotu Informatyka wraz z materiałami i mechanizmami automatycznej oceny pracy uczniów, odciążając nauczyciela w pracy związanej z realizacją materiału w obszarze elementów programowania i wykorzystania komputera do rozwiązywania problemów. Platforma przeznaczona jest dla uczniów od 7-8 klas szkół podstawowych oraz szkół średnich.
 
Link do formularza zgłoszeniowego na szkoleniehttps://www.lnu.org.pl/dolacz-do-ligi/szkolenie-online-z-obslugi-platformy/

Więcej informacji o platformie:

W projekcie Liga Niezwykłych Umysłów uczestniczy już blisko 500 szkół z całej Polski i ponad 10 000 uczniów.

Platforma LNU jest profesjonalnym narzędziem do nauki programowania. Zawiera kursy programowania i obsługi baz danych w językach C++, Python, Java i SQL. Dzięki zawartej w niej wiedzy, automatycznej i natychmiastowej ocenie rozwiązań użytkowników oraz dostępie do pomocy konsultantów, doskonale wspomaga pracę nauczycieli Informatyki w części dotyczącej nauki programowania, zarówno w czasie zajęć stacjonarnych, zajęć prowadzonych online jak i w ramach samodzielnej pracy uczniów. 
Platforma zawiera narzędzie dla nauczyciela, m.in. statystyki pracy uczniów i rozwiązania zadań. Praca z platformą nie wymaga od nauczyciela wiedzy z zakresu programowania. Znajomość podstaw jest oczywiście mile widzianym bonusem.
 
Platforma zawiera także dedykowany szkołom, oparty o podstawę programową przedmiotu Informatyka, kurs: „Zadania z Pythona szkół”. W okresie zamknięcia szkół, producent platformy – Soft Power sp. z o. o., – postanowił o zawieszeniu wszelkich limitów dla uczniów na dostęp do tego kursu. Oznacza to, że możecie Państwo wykorzystywać platformę do codziennej pracy ze wszystkimi uczniami. Przykład poniżej filmu z pracą ze statystykami: UWAGA: nauczyciel korzystając z platformy ma dostęp do informacji: o aktualnie zalogowanych uczniach, o dokładnym czasie ostatniego logowania każdego z uczniów, o dokładnym czasie rozwiązania poszczególnych zadań przez każdego z uczniów.
 
Wszystkie szkoły uczestniczące w pilotażu mają bezpłatny dostęp do platformy do 30 czerwca 2020 r.
 
Natomiast szkoły najbardziej aktywne w projekcie (ponad  500 zadań wykonanych do końca  czerwca) utrzymają dostęp do 31 sierpnia 2020 r.

Dodatkowe informacje