Olsztyn koduje - kurs programowania

Dla nauczycieli i uczniów

Przedstawiamy Państwu ciekawą ofertę współpracy na trudny czas kwarantanny. Udział w projekcie testowym nie wiąże się z kosztami ani nie wymaga wychodzenia z domu, za to daje możliwość rozwoju zarówno nauczycieli jak i uczniów.

Olsztyńskie Centrum Edukacji Nauczycieli (OCEN) oraz Liga Niezwykłych Umysłów (LNU) zapraszają do bezpłatnych testów platformy LNU w ramach projektu Olsztyn Koduje. LNU to interaktywna, webowa platforma do nauki praktycznego podejścia do programowania. Dostępna z dowolnego komputera i urządzenia mobilnego poprzez przeglądarkę internetową, zawiera kursy profesjonalnych języków programowania i obsługi baz danych, środowisko programistyczne pozwalające na pisanie, kompilowanie i testowanie programów, system automatycznej oceny rozwiązań użytkownika, mechanizmy pracy w grupie, wieloetapowego wsparcia użytkowników oraz grywalizacji.

W ramach testów każda szkoła może skorzystać z pięciu kont Premium dla uczniów oraz jednego konta nauczycielskiego. Testy potrwają do końca czerwca 2020 roku.

Bezpłatne konto na platformie można założyć poprzez stronę: https://edukacja.lnu.org.pl/

W celu przystąpienia do testów prosimy o:

  1. Rejestrację Nauczyciela na stronie: https://edukacja.lnu.org.pl/
  2. Aktywowanie konta w otrzymanych e-mail-u po rejestracji poprzez naciśnięcie linku aktywacyjnego.
  3. Wysłanie na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  (z kopią do OCEN Olsztyn na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) następujących danych:
    1. LNU ID (numer identyfikacyjny na platformie, znajdujący się w menu wyboru po zalogowaniu się do platformy w prawym górnym rogu/Moje Dane)
    2. Nazwa szkoły, w której test będzie przeprowadzany

Każdy z nauczycieli rejestrujących się na portalu otrzyma pakiet startowy w celu pomocy przy dalszej pracy. Najbardziej aktywni w wykonywaniu zadań otrzymają dodatkowe dostępy Premium (powyżej 5). Ukończenie każdego kursu (zadania uczniowie muszą robić w kolejności) umożliwia podejście do egzaminu certyfikacyjnego e-CF opartego na Europejskim Standardzie Kompetencji Cyfrowych.

Z zadaniami wspierającymi podstawę programową z Python-a, Państwa nauczyciele mogą pracować bez limitu ilości uczniów oraz uczniowie mogą je rozwiązywać w dowolnej kolejności.  

Poniżej mogą Państwo zobaczyć film o pracy ze statystykami (czas pracy ucznia, logowanie, poprawność rozwiązań i dużo innych możliwości)  na  platformie Liga Niezwykłych Umysłów (https://www.facebook.com/LigaNiezwyklychUmyslow)

Link poniżej do filmu:

https://www.facebook.com/1573588252917955/posts/2708251386118297/?sfnsn=mo&d=n&vh=e

Życzymy miłego i owocnego kodowania,

Załoga OCEN i LNU.

Dodatkowe informacje