Zapraszamy wszystkich zainteresowanych nauczycieli na dwuczęściowe seminarium pt. „Miejsca pamięci w edukacji historycznej”.

Organizatorami przedsięwzięcia są:

Muzeum Stutthof w Sztutowie, Ambasador Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie oraz Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie. 

 Pierwsze spotkanie odbędzie się 31 maja b.r. w godzinach 15.30 – 17.30 w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie. 

 W programie:

1. Stutthof…Czy to jest ważne? (wykład: dr Marcin Owsiński, kierownik Działu Oświatowego Muzeum Stutthof)

2. Sara Lipska z mławskiego sztetla na paryskie salony.  (wykład/prezentacja: mgr Barbara Zaborowska, edukator, społecznik, prezes Towarzystwa Miłośników Twórczości Tekli Bądarzewskiej, sekretarz Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Mławskiej)

3. Przerwa kawowa

4. Dziedzictwo żydowskie na Warmii i Mazurach inspiracją do pracy z dziećmi i młodzieżą olsztyńskich szkół – zarys tematyki (prezentacja; dr Iwona Jóźwiak, Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli)

5. Edukacja historyczna w przestrzeni miejskiej (prezentacja: mgr Joanna Mieszczyńska, Ambasador Muzeum POLIN, nauczycielka historii)

6. Dyskusja

 

Druga część seminarium odbędzie się 23 września b.r. na terenie Muzeum Stutthof w Sztutowie. Organizatorzy zapewniają bezpłatny dowóz.

 Zgłoszenia indywidualne przyjmowane są pod numerem telefonu 89 534-96-90 lub na adres 

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 15 maja2017 r. do godz. 15:00.

(W zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko, miejsce pracy, nauczany przedmiot, adres e-mail, numer kontaktowy.)

Liczba miejsc ograniczona.