Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Aktualności

XIII Diecezjalny Konkurs Wiedzy Religijnej

27 lutego 2017 roku odbył się XIII Diecezjalny Konkurs Wiedzy Religijnej dla uczniów szkół gimnazjalnych organizowany przez Wydziałem Nauki Kurii Archidiecezji Warmińskiej i Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie. Tematem wiodącym tegorocznych zmagań była postać świętego Brata Alberta.

Do Ośrodka, w którym odbywał się konkurs, przyjechali reprezentanci wielu szkół, by nie tylko wykazać się wiedzą o życiu świętego, ale też aby podzielić się swoimi refleksjami, kim jest dla nich postać patrona tegorocznego konkursu.

Konkurs składał się tradycyjnie z dwóch części – pisemnej i ustnej. Pierwsza wyłoniła laureatów finału. Uczestnicy spotkania mieli możliwość podziwiania talentów muzycznych uczennic Gimnazjum Nr 3 w Olsztynie oraz zabawną formę parateatralną z lalką św. Brata Alberta, którą wykonał artysta Ireneusz Salwa, a zaprezentował Sebastian Polakowski – nauczyciel Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 4 w Olsztynie.

            W części finałowej konkursu 10 uczestników odpowiadało na szczegółowe pytania wykazując się dużą wiedzą na temat życia, działalności i posługi religijnej świętego Brata Alberta Chmielowskiego.

            Poniżej przedstawiamy laureatów konkursu:

pierwsze miejsce zajął Wiktor Szukis, drugie Paulina Świętoń, trzecie Urszula Ozygała, czwarte Krzysztof Mierzejewski, piąte Aleksandra Kolek, finaliści szóste miejsce Aleksandra Kmiecik, siódme Zuzanna Korzeniewska, ósme Jakub Urawski, dziewiąte Aleksandra Kozłowska, dziesiąte Marta Koziej.

Komisja konkursowa jednogłośnie potwierdziła wysoki poziom przygotowania merytorycznego wszystkich uczestników konkursu, o czym świadczą minimalne różnice punktowe między jego uczestnikami.

Wkład i trud pracy włożonej w przygotowanie uczniów w pełni odzwierciedla dużą rolę dydaktyczną i wychowawczą katechetów, za co składamy im serdeczne i gorące podziękowania.

 

Dodatkowe informacje