W zdrowej i czystej atmosferze

Szkolenia dla nauczycieli „W zdrowej i czystej atmosferze”

Fundacja Centrum Innowacji i Koordynacji zaprasza na bezpłatne, certyfikowane szkolenia dla nauczycieli „W zdrowej i czystej atmosferze” prezentujące aktywne metody edukacji w zakresie ochrony powietrza i przeciwdziałania niskiej emisji oraz praktyczne wskazówki prowadzenia zajęć ekologicznych z młodzieżą. Szkolenia są realizowane w ramach „Inicjatywy Północnej Polski na rzecz czystego powietrza” dofinansowanej ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Tematyka szkolenia wpisuje się w Podstawę programową kształcenia ogólnego dla gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w zakresie Geografii, Biologii, Chemii (w tym: III etap edukacyjny, IV etap edukacyjny podstawowy i rozszerzony) oraz Przyrody (przedmiotu uzupełniającego IV etapu edukacji).

MIESCJA I TERMINY SZKOLEŃ: Znajdują się na www.czystapolnoc.pl

CZAS TRWANIA SZKOLENIA: 5 godzin

ODBIORCY SZKOLEŃ: Nauczyciele szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych

MATERIAŁY SZKOLENIOWE: Każdy uczestnik otrzymuje bezpłatnie broszurę edukacyjną „Czyste powietrze dla Zielonych Płuc (dr Witold Lenart, Warszawa 2016, ISBN 9788394463205), plakat edukacyjny oraz certyfikat uczestnictwa w szkoleniu;

REKTURACJA:W celu zgłoszenia się na szkolenie należy skorzystać z rejestracji on-line dostępnej na stronie http://czystapolnoc.pl/rejestracja/

SZCZEGÓŁOWA TEMATYKA SZKOLENIA:

- Analiza stanu jakości powietrza w Polsce. Programy Ograniczania Niskiej Emisji oraz priorytety w zakresie efektywności  energetycznej i poprawy jakości powietrza.Działania kierunkowe i dobre praktyki np. kategoryczne zaprzestanie wykorzystywania odpadów jako paliw w piecach i paleniskach domowych.

- Zdrowie publiczne i bezpieczeństwo ekologiczne człowieka. Korzyści zdrowotne i społeczne wynikające z eliminacji emisji szkodliwych pyłów i gazów.

- Aktywne metody edukacji ekologicznej w obszarze przeciwdziałania zanieczyszczeniom pochodzącym z niskiej emisji. Klasyfikacja i dobór metod nauczania w zależności od celów dydaktycznych. Jak zachęcić młodzież do nauki? Praktyczne wskazania metodyczne prowadzenia nowatorskich zajęć z uczniami. Propozycje tematów lekcyjnych.

Szczegółowych informacji o szkoleniach udzielają koordynatorzy projektu:

- Magdalena Hyska – tel.: 604 822 886, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

- Dariusz Chmiel – tel.: 668 391 591, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodatkowe informacje